– Fiat ve Chrysler Grubu ortak hareket ederek Alfa Romeo ve Jeep modelleri için ortak bir üretim hattı planı çerçevesinde Fiat’ın İtalya – Turin Mirafiori fabrikasında 1.3 milyon dolarlık modernize çalışmasıyla 2012 yılının başlarında yeni küçük bir SUV üretmeyi planlıyor.Fabrika farklı model ALfa Romeo ve Jeep modellerini üretimine 2012 yılından itibaren başlayacakmış. Bu farklı modellerden birisi Alfa Romeo Giulia sedan ve wagon modeli. Bu model Alfa 159 modelinin yerine konacak orta ölçekli bir araç Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında satışı olacak. Ayrıca Alfa Romeo SUV isimli Jeep Compass and Patriot modellerine benzer daha çok mini SUV yada Crossover diyebileceğimiz bir araçta üretimine başlanacakmış. Buradaki amaç ise BMW X3 ve Audi Q5 modellerine rakip olması bekleniyormuş.

– Fiat bu sayede fabrika üretimi olan 178000 araç sayısını 2012 yılında 280000 adede çıkarmış olacak. Fabrika gerçek anlamda çalışmasına 2012 yılının son 2 çeyreğinde başlayabilecekmiş. Bundan önceki haberlerde Alfa Romeo’da işlerin iyi gitmediğini, bu nedenle Fiat grubunun ortak platformlar kullanarak üretim giderlerini minimize etme çabalarını ve açılacak fabrikada SUV üretme durumlarının haberlerini yapmıştım. Bu haberde, önceden yapılmış iki haberinde doğruluğunu kanıtlar nitelikte. Fiat-Chrysler iyi yolda ve yakında Fiat grubundan bekleyemeyeceğimiz özellikte araçlarla piyasada söz sahibi olmaya çalışacaklar

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , 11 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam