– Fiat bizim yakarışlarımızı duymuş olacak ki oda mini SUV pazarına girmeye hazırlanıyor. Fiat, 2009 yılından beri ortağı olduğu Chrysler ile ortak bir proje olan bu model ailesi, Dodge Journey altyapısını kullanması bekleniyor. Henüz ismi konmamış bu bebek Mart ayındaki Genova Auto Show’da konsept olarak belkide karşımızda olacak. Mini araçların en popüler, mini araç üretme tecrübesi bulunan Fiat, nasıl olurda SUV pazarına girmeyi kafasına koymuş diye düşünebiliriz. Ama rakipleri sürekli yeni segmentler ortaya çıkardıkça Fiat’ın bu durumda sessiz kalmasını kimse bekleyemez.

– Şimdi SUV diyince iri araçlar aklıma gelir. Volkswagen Touareg yada Mitsubishi Pajero gibi bir aracın Fiat tarafından üretileceğini zannetmiyorum. Daha çok Crossover tarzı yükseltilmiş araçlarla karşılaşacağımızı düşünüyorum. Fiat, Alfa Romeo, Lancia markaları altında bu araçların farklı isimlerle göreceğimiz aşikar ama tüm yük bu SUV’u Fiat’ın yaratması için bilgisinden yararlanılacak olan Chrysler firması olacak.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , 30 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam