Etiket: Alfa Romeo

– Alfa Romeo kısaltmalara başlamış. Mito ile ses getiren Alfa, bir bo büyüğü olan Giulietta ile güzel bir çıkış yakalamıştı ve biz bas bas Brera – Spider ve diğer araçlar nerede derken bir boy daha büyüdü 159 modelinin yerini alacak Guilia oldu. Kompakt sedan modelinin haberini daha önce yayınlanmıştım ama detaylarının bu kadar erken açıklanacağını tahmin etmemiştim. Alfa model yelpazesini çoğaltıyor ama aynı etkiye sahip değil gibi. Yeni araç Giulietta platformu üzerine inşa edilecek ve Multiair motorlarla desteklenecekmiş. En geç 2012 yılında yollarda görebileceğiz.

24 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 

– Fiat ve Chrysler Grubu ortak hareket ederek Alfa Romeo ve Jeep modelleri için ortak bir üretim hattı planı çerçevesinde Fiat’ın İtalya – Turin Mirafiori fabrikasında 1.3 milyon dolarlık modernize çalışmasıyla 2012 yılının başlarında yeni küçük bir SUV üretmeyi planlıyor.Fabrika farklı model ALfa Romeo ve Jeep modellerini üretimine 2012 yılından itibaren başlayacakmış. Bu farklı modellerden birisi Alfa Romeo Giulia sedan ve wagon modeli. Bu model Alfa 159 modelinin yerine konacak orta ölçekli bir araç Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında satışı olacak. Ayrıca Alfa Romeo SUV isimli Jeep Compass and Patriot modellerine benzer daha çok mini SUV yada Crossover diyebileceğimiz bir araçta üretimine başlanacakmış. Buradaki amaç ise BMW X3 ve Audi Q5 modellerine rakip olması bekleniyormuş.

11 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Alfa Romeo markası zor günler geçiyormuş. VW ‘de bu durumdan istifade elindeki markalar yetmezmiş gibi Alfa’yıda bünyesine katmayı planlamaktaymış. Bu haber ne kadar gerçeği yansıtıyor bilmiyorum ama birçok yerde bu tarz haberler çıkmaya devam ediyor. Gerçek olan durum ise Ağustos sonu itibariyle 200milyon Euro zarar açıklayan firma için bir çok yeni model, ortak üretim hattı denemeleri ile bu borcun azaltılması düşünülmüş. Ama aksine zarar 306 milyon Euro’ya kadar çıkmış. Bu konuda Fiat CEO’su Sergio Marchionne kararsız olduğunu açıklamış. Bu kararsızlık Alfa’nın satışınla ilgili değilmiş sadece bu markanın nasıl terkrar şaha kaldırılabileceğinin kara kara düşünülmesiyle ilgili olduğu belirtiliyor.

07 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 

– Fiat bizim yakarışlarımızı duymuş olacak ki oda mini SUV pazarına girmeye hazırlanıyor. Fiat, 2009 yılından beri ortağı olduğu Chrysler ile ortak bir proje olan bu model ailesi, Dodge Journey altyapısını kullanması bekleniyor. Henüz ismi konmamış bu bebek Mart ayındaki Genova Auto Show’da konsept olarak belkide karşımızda olacak. Mini araçların en popüler, mini araç üretme tecrübesi bulunan Fiat, nasıl olurda SUV pazarına girmeyi kafasına koymuş diye düşünebiliriz. Ama rakipleri sürekli yeni segmentler ortaya çıkardıkça Fiat’ın bu durumda sessiz kalmasını kimse bekleyemez.

30 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam