Sonex Aircraft tarafından üretilmiş ve üzerinde Waiex N270DC elektrik motorlu kit bulunan uçakçık shkosh, Wisconsin’da uçmaya, uçurulmaya çalışılıyor. Bu tarz hafif hava araçları için kitler üreten firma bu araç ve motoru üzerinde yıllarca çalışmış ve bu çalışmalarının sonucunda görmüş olduğunuz araç ortaya çıkmış. N270DC kodlu 54kw’lık fırçasız DC motor 14.5KWh Li-Polimer batarya tarafından beslenmekte. Videoda da göreceksiniz uçağımız henüz tam anlamıyla uçamamakta.

– Uçak istendiği gibi havalanabiliyor ama havada sadece birkaç saniye kaldıktan sonra yere kontrollü şekilde inmek zorunda kalıyor. Ama bu durum bu hava aracı üzerinde çalışanları üzmüyor aksine heveslendiriyor. Belli bir süre ve süratte bu aracı havada tutabilmek için çabalıyorlar. Firma şu an motor için v4.0, motor kontrolü içinde V12.0 versiyonlu yazılımları N270DC motora entegre etmeye çalışıyorlar. Tebrikler…

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam