– Opel, bir süredir üretmediği Combo modelinin üretimi için Fiat ile antlaşma imzaladı. Bu antlaşma gereği Tofaş Otomobil Fabrikasında üretilecek Fiat Doblo şasesi üzerine geliştirilecek bu yeni model Combo, 2012 yılından itibaren başta Avrupa olmak üzere , Kuzey Amerika ülkelerinin dışında satışına başlanacak. Fiat tesislerinde 2011 yılında 6000 adet ile başlanacak üretim proje sonuna kadar 250,000 adetlik Combo ile son bulacak.

– Opel’in yeni Combo’sunu çıkartmak istemesi ve bunda da ticari araçta deneyimli olan Fiat’ı seçmiş olmasıda ne kadar doğru bir karar verdiğinin kanıtı. Üretimi gerçekleşecek model çeşitleri için Rüsselsheim, Almanya’daki Opel/Vauxhall tasarım ekibi, Torino, İtalya’daki Fiat Grubu Otomobil Mühendisliği ve Tasarım grubuyla birlikte işbirliği yapacak ve yeni modellerin gelişimine aktif olarak katılacak.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , 30 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

16 Yorum - Opel, Combo için Fiat ile Antlaşma İmzaladı

 1. Yorumcu / önder / 22 Nisan 2011

  opelin fiat la anlaşması güzel.ama combo doblo ya benziyecekse biz kullanıcılar için değişen hiç birşey olmayacak.clasik combonun da devam etmesi gerek( donanımları arttırılarak biraz da makyaj)clasik combo donanım eksiklerin de bile tüm rakiplerinde yere çok sağlam basıyor yol tutuşu gayet iyi ama bahsettiğim gibi fazlasıyla donanım dan eksik bırakılmış. clasic ve yeni comboya 7 kolyuk yakışır.. tskrler

  • Yönetici / Otomottv / 23 Nisan 2011

   Bu haberden sonra hiç bu haberin devamı olabilecek bir açıklama gelmedi. Muhtemelen herşey yolunda ve üretim bandından yeni Combo ininceye kadarda bu sessizlik sürecektir.

 2. Yorumcu / önder / 03 Haziran 2011

  combo nun lansmanı ne zaman yapılacaktır.clasıc combo devam edecekmi.tşkrler

  • Yönetici / Otomottv / 07 Haziran 2011

   Henüz bir açıklama yapılmamış. Zaten ortada araca dair bir resim-bilgide bulunmamakta. Araç satışa çıkmadan önce mutlaka bir yerlerde haberi görüntüleri çıkar. O zamanda bizde duyurusunu yaparız.

 3. Yorumcu / önder / 29 Haziran 2011

  combo nun şasi sağlamlığı kendine has mı olcak yoksa fiatla aynımı olacak.aynı olacaksa.kalite düşmüş olmaz mı.tşkr

  • Yönetici / Otomottv / 30 Haziran 2011

   Combo ile doblo’nun Şasisinin mukavemeti hakkında nasıl bir bilgiye sahipsiniz? Arasında fark olduğunu, Fiat şasisinin mukavemetinin düşük olduğuna nasıl karar verdiniz öğrenebilir miyim?

 4. Yorumcu / AHMET / 06 Temmuz 2011

  OPEL COMBO MODELİNİ BİTİRMEK İÇİN Mİ TOFAŞ LA ANLAŞMIŞ.2005 TEN BERİ COMBO KULLANIRIM,2009 DA SIFIR BİR TANE DAHA ALDIM. HARİKA BİR ARABA,ANCAK İNTERNETTE 2012 RESİMLERİ GÖRDÜM DOBLONUN AYNISI BERBAT.ESKİ MODEL ÜZERİNDE UFAK DEĞİŞİKLİKLER OLSA DAHA İYİ OLURDU.ARTIK 10-15 YIL BUNA İYİ BAKACAĞIZ.BEN DOBLOYA BENZEYEN BİR COMBO YA BİNMEM. TEŞEKKÜRLER

 5. Yorumcu / serkan / 16 Temmuz 2011

  Yönetici /Otomottv ,,, yeni doblo kullandınmı hiç hayatında,,, ben 1 senedir kullanıyorum,, hafif kasislerde jant yamuluyor, altı yerden yüksek görünse bile şase ve amartisör grubu yere çok yakın (altına eğilip bakarsan görüsün) ne jant kaldı, ne karter , tampon boyaları yıkama sonrası dökülüyor vs,,, opelde tofaştan çıkacaksa o arabaya o kadar para verenin aklına şaşarım… bu sınıfta şu anda en iyisi VW

  • Yönetici / Otomottv / 19 Temmuz 2011

   Merhabalar,
   Öncelikle soruna cevap vereyim. Evet kullandım. Diğer söylediklerinede bir cevap vereyim. Alt takımların yere çok yakın olduğunu bizzat firma yöneticisine hatta test pilotuna söyledim, bu konuda kendileriyle konuştum. Senin böyle bir şansım var mıydı? Onlarda özellikle arka bölümde amörtisör bağlantılarının alçakta olduğunu kabul ediyorlar ama bunun tamamiyle konfor amaçlı ve hiçbir soruna neden olmadığınıda belirtiyorlar. Sizin aracınızda jantın yamulması – tampon boyalarının dökülmesi sorunu varsa gidip fabrika hatasıdır diyip değiştirmeniz için kapı gibi garanti belgeniz var. Gidip şikayetinizi ediniz.

   – Opel, Fiat ile antlaşma yapması bir ilk değil ki? Neden bu kadar garipsiyoruz. Bundan önceki ticari araçlarda ortak platformda üretiliyor. Firmalar hiçbir şey bilmiyor biz iki kere binip – iki kere gördük mü o çürük, bu saç diyebiliyoruz. Keşke firmalar bu kadar argeye önem vermeseler iki saç kaynatıp araç yapsalar yada bir Doblo sahibini çağırıp hasar tespiti yapsalardı.

   – VW sınıfının en iyisi dediğinize göre VW kullanmışlığınız var? Ticari pazarda binek yada van modeli olsun mevcut olan diğer ticari araçlardan ne gibi farkları var yada üstün yönleri olduğunu açıklarsanız sevinirim…

 6. Yönetici / Otomottv / 19 Temmuz 2011

  2012 Opel Combo yüzünü gösterdi. 2012 Şubat ayında satışına başlanacak.

 7. Yorumcu / önder / 22 Temmuz 2011

  combo ile doblo nun çarpışma teslerine bakınız bu yeterli değilmidir.yada bildiklerinizi bizimle paşlaşınız.bizde nasıl bir şasi ye sahipseler sizden öğrenelim doğrusunu.

  • Yönetici / Otomottv / 22 Temmuz 2011

   Çarpışma testlerinin bağlantılarını yollarsanız incelemekten büyük keyif alırım. Ben burada ne Fiat ne de Opel’i savunmuyorum. Ben sadece araca binen bir kişinin desteksiz bir yorum yapmamasını istiyorum. Madem şasesi güçsüz kanıtlayın. Siz dediniz değil mi? Bende kanıtlamanız için size fırsat veriyorum.

 8. Yorumcu / önder / 25 Temmuz 2011

  euroNcap dan doblonun testlerine bakınız.benim sizden istediğim sizin bildikleriniz hala cevabını alamadım.[bmw candy berlingo v.s gibi araç da illaki farklılık var dır diye düşünüyorum].ben opel yada fiat kullanıcısı değilim.yeni araç almayı düşünüyorum piyasa araştırması yapıyorum yeni çıkacak modeller de.[ 2007- 1.9 dizel berlingo sahibiyim].youtube de araçların çarpışma testleri mevcuttur.teşekürler

  • Yönetici / Otomottv / 28 Temmuz 2011

   Ben bir şey biliyorum diye bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Ben sizin bildiklerinizle ilgileniyorum. Fiat Doblonun şasesi güçsüz dediniz bende kanıtlayın dedim. Çarpışma testlerinde aracın şasesinin güçsüz olduğunu videoya bakarak nasıl görebiliyorsunuz? yada Opel, Caddy’nin şasesinin güçlü olmasını nasıl Doblo ile karşılaştırıyor sunuz onu merak ettim sadece? Evet Berlingo, Tepee, Caddy, eski Combo’nunun tabi ki birbirilerinden farkları var. Ama neden Doblo birinci sırada, neden en çok satılan ticari araç ünvanına sahip. Demekki Doblo’nun belli farkları varmış değil mi?

   Yeni bir araç almayı düşünüyorsanız Türk Tüketicisinin ilk baktığı nokta kesenize uygun olan araç, vergisi olabildiğince düşük olan ve size en az 5 yıl sorunsuz edebilecek araç olmalıdır. Şasisin güçsüz yada kullanılan saç ince gibi son kullanıcının hiçbir zaman bilemeyeceği şeylere takılmaya gerek yok bana kalırsa. Ha mühendisseniz ve ben tüm testlerini gerçekleştirirm diyorsanız orası sizin bileceğiniz iş.

 9. Yorumcu / önder / 29 Temmuz 2011

  29.06 2011 deki yazım da yazdığıma bakın.[ kalite düşmüş OLMAZ MI ??]DİYORUM kalitesiz yada sağlam değil demiyorum.size soruyorum ama siz benden ortada bir suç varmış gibi KANIT diyorsunuz.ben sadece çarpışma testlerinde ki videolardan yola çıkarak size.kalitesi düşmüş OLMAZ MI?? dedim.kesinlikle KALİTESİZ demedim..teşekürler

 10. Yorumcu / szm / 25 Ağustos 2011

  Fiat tofaş falan filan otomotiv tarihinin yüz karasıdır…
  Tartışılacak konu yoktur…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam