– Ford B-Max’ta nerden çıktı. C-Max, S-Max versiyonları varken B-Max ne olaki. Tahmin edebilirsiniz aslında Fusion modelinin yerini alacak olan Ford’un yeni minivan sınıfındaki temsilcisi olacakmış. 2011 Mart ayından gerçekleşecek olan Genova Motor Show’da tanıtılması bekleniyor. Tanıtımı yapıldığından itibaren üretime geçmesi ve en erken 2012 yılında satışa çıkması planlanıyormuş. Romanydaki Craiova fabrikasında Ford’un benzer üretim tekniği ile üretilecekmiş. Transit Connect, Fiesta modelleri gibi. Opel/Vauxhall Meriva modelinede bu sayede rakip olarak gelecek.

– Fusion modeli 2002 yılından beri üretilmekte. 2007 yılında makyajlanan versiyonu ile yollara çıkan araç, son yıl satış verilerinde %35’lik bir düşüş yaşamış. 2007 yılında 8000+ adet satılan araç son 10 ay içinde ancak 30000+ satış adedi yakalayabilmiş. Buda Ford’un yeni bir Fusion çıkarmak istediğinide kanıtlıyor. Ford B-Max modeliyle 150000 adetlik satış yapmayı hedefliyor. Bu sayede hem Romanya’daki fabrika tam kapasite ile çalışacak ve karlı duruma geçecek hem de B-Max modeli beklenenden daha erken Avrupa pazarında kendine yer bulabilecek.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , , 11 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam