Etiket: Ford

– Offf poşetleri arabaya kadar taşı, bagajı aç, eşyaları koy sonra bagajı kapat, git aracın kapısını aç araca bin, tekrar kapıyı kapat. Ne kadar sıkıcı bir iş. Bu sıkıcılığı farkeden Ford mühendisleri oturup düşünmüşler ve en sıkıcı olan bagajın kapağını açma işlemini kolaylaştırmak için aracın tamponuna bir sensör koymuşlar. Tanıdık bir ayak, bacak yada her neyse onu görünce aracınız sizi tanıyıp bagaj kapağını açıyor ve sizde bu sıkıcı işlemden birazcık olsa da zevk almış oluyorsunuz.

08 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Ford Avustralya Kıtasında satmayı planladığı EA169 platform üzerine geliştireceği yeni SUV modeli Territory’nin detaylarını açıklamış. İlk kez 2004 yılında ismi duyulan araç Aralık 2010 itibariyle skeç çizimleri ile duyuruldu. 2011 yılının 3. çeyreği itibariylede satışta olacağı belirtiliyor. Ford bu yeni modelde Land Rover Discovery’da kullanılan 2.7lt V6 turbodizel motoruda kullanacakmış. Bunların haricinde yepyeni bir iç görünüm, kokpit tasarımı olacağı söylenmiş. Aracın arkadan itişli olacağı belirtilmiş.

29 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– FoMoCo üzerinde çalıştığı yeni SUV modeli olan Territory modelinin çizimlerini yayınlanmış. Bu model gelecek yol Avustralya’da satılacakmış. 2011 yılı içinde Ford, Avustralyda bu modelden 90000 adet satmayı hedefliyormuş. Peki bu dünyanın bir ucundaki aracın çizimlerinin bu sitede ne işi var diyebilirsiniz. Ford yetkilileri aynı zamanda şu açıklamayı da yapmışlar. Bu yeni tasarım ve görünüm bir sonraki Ford Escape / Kuga modellerinin de habercisi olabilirmiş. Bu yeni modeli 2011 Detroit Auto Show’da görebiliriz ve gelecek yıldan itibaren belkide Kuga veya Escape modeli olarakta satın alabilirsiniz. Belli olmaz.

18 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Ford mühendisleri Amerka ve Almanyadaki tesislerde 2012 yılında yollara çıkacak olan Ford Focus modelinin gerçek ve sanal çarpışma testlerini yaparak en az zararla kazanın geçiştirilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Bu testlerin sayısının 12000’den fazla olacağı belirtilmiş. 2012 Ford Focus, güvenlik bakımından ESP, ABS, Kalkış Kontrol, Çocuk güvenlik ekipmanları, koltuk koruma sistemleri ile donatılacakmış.

16 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Ford B-Max’ta nerden çıktı. C-Max, S-Max versiyonları varken B-Max ne olaki. Tahmin edebilirsiniz aslında Fusion modelinin yerini alacak olan Ford’un yeni minivan sınıfındaki temsilcisi olacakmış. 2011 Mart ayından gerçekleşecek olan Genova Motor Show’da tanıtılması bekleniyor. Tanıtımı yapıldığından itibaren üretime geçmesi ve en erken 2012 yılında satışa çıkması planlanıyormuş. Romanydaki Craiova fabrikasında Ford’un benzer üretim tekniği ile üretilecekmiş. Transit Connect, Fiesta modelleri gibi. Opel/Vauxhall Meriva modelinede bu sayede rakip olarak gelecek.

11 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam