– İddaaya gel boyunun ölçünü alalım. Dünya’nın en en en hızlı aracını üretmeyi amaç edinen bir firma geçtiğimiz yıl açıkladığı teknik bilgilerle 2000HP, hızlanmasını 1.5snde gerçekleştiren bir araç üzerinde çalıştıklarını duyurmuş. Bir kaç ay öncede aynı firma tasarımlarının resimlerini yayınlamış. The Transtar Racing takımında NASA çalışanları ve Saleen S7 tasarımcıları yer alıyor. Bu da bu aracı herhalde özel kılıyor. Yeni bigilere göre ikiz turbo 2000HP güç üretecek olan motor Nelson Racing Engines ‘den alınacak. Bu sayede Dagger GT, Nurburgring Nordschleife tur zamanı dahil dünyanın tüm hız rekorlarını kırmaya hazır olacak.

– Hayalin devamında ise bu aracın 2500HP’lik bir ersiyonunda yapılacak olması. $450,000 satış fiyatı ile 2011 yılında sadece 5 adet, 2012 yılında 10 adet üretilecek olan araç birinin garajında öylece duracak gibi gözüküyor.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam