– Alfa Romeo kısaltmalara başlamış. Mito ile ses getiren Alfa, bir bo büyüğü olan Giulietta ile güzel bir çıkış yakalamıştı ve biz bas bas Brera – Spider ve diğer araçlar nerede derken bir boy daha büyüdü 159 modelinin yerini alacak Guilia oldu. Kompakt sedan modelinin haberini daha önce yayınlanmıştım ama detaylarının bu kadar erken açıklanacağını tahmin etmemiştim. Alfa model yelpazesini çoğaltıyor ama aynı etkiye sahip değil gibi. Yeni araç Giulietta platformu üzerine inşa edilecek ve Multiair motorlarla desteklenecekmiş. En geç 2012 yılında yollarda görebileceğiz.

– Aracın motor seçenekleri benzinli turboşarjlı 1.4 lt 118 hp (88 kW / 120 PS) ve 168 hp (125 kW / 170 PS) motorların yanında 1.8 lt 200hp (149 kW / 203 PS) motorda bir seçenek oluşturacak. Dizel ünitelerde ise JTDm seçenekleriyle beraber 104 hp (78 kW / 105 PS)’den başlayıp 200 hp (149 kW / 203 PS) uzanan güçlerde motorlar yer alacak.

– En güzel yanı ise o eski Alfa ruhu diyebileceğimiz. O ateşli motorlara bir örnek teşkil edebilir. Guilia Quadrifoglio Verde versiyonu olarak satılması planlanan Chrysler’in Pentastar V6 motoru 3.3 lt yada 3.6 lt Multiair motoru 300 hp (224 kW / 304 PS) güç çıkışı sunacak. Mutlaka donanım bakımından da üst düzey bir araç olacaktır.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

1 Yorum - Alfa Giulia Cloverleaf Detayları Belli Olmuş

  1. Yorumcu / Ozan Emrah / 06 Mart 2011

    Alfa romeo yeniden doguyor 8c, mito, giulietta,4c concept şimdi ise guilia umarım bu araç bir an önce üretilmeye başlanır çünkü 159 iyiden iyiye rakipleri karşısında yaşlanmaya başladı artı alfa romeo bir başka sınıf moda deyimle suv sınıfınada giriş yapar örnek verecek olursak dacia bile bu sınıfta üretim yapmakta aldı başını gidiyor alfa romeo başarılı olmak istiyorsa şu anda ürettigi çogu araçları üretim bantlarından kaldırıp yep yeni araçlar üretmeli mercedes,bmw,audi,vw gibi araçlar en güzelörnek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abonelik / Bize Katılın

Reklamlar / Reklam Bilgi

RSS Otomot.NET

  • Bir hata oluştu, beslemenin kapalı olduğu anlaşılıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam