– Chevrolet Volt modeli hakkında o kadar çok spekülasyon yapıldı ki artık gına geldi. Yok %100 elektrikli çıkacak dendi şimdi üzerinde otto motor var. Nasıl çevreci olacak. Sıfır emisyon deniyor, elektrikli deniyor ama hybrid bir araç çıkmış ortaya. Bu gibi bilgiler aslında bir nebze doğru ama bir şey unutuluyor. Bu araç elektrik enerjisi ile ilerliyor değil mi? Her yerde bir priz bulamazsınız değil mi? İşte o gibi durumlarda minik benzinli motor bu araca elektrik sağlayacak tek şey. Bu nedenle araçta bulunmakta. gelelim bu güneş enerji istasyonuna…

– GM bu tür durumdan sıkılmış olacak ki Detroit-Hamtramck fabrika alanında (Volt’un üretildiği tesis) 18.2 kW elektrik enerjisi üretebilen bir güneş enerjisi istasyonu kurmuş. Adını VOLTaj istasyonu da diyebilirsiniz. 12 adet şarj pompasının olduğu istasyonda şimdilik 6 adet Volt şarj oluyor. Zaman gelecek evimizin önünde de yada garajımızın içinde de buna benzer istasyonlar kurabileceğiz. Daha ne istenirki.

– Buradan Türkiye’de elektrikli araç getirecek yada üreten firmalara sesleniyorum. İşte karşınızda mükemmel bir reklam seçeneği. Kur istasyonu kaç müşterileri.

Web Sitesi: http://www.chevroletvoltage.com/

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , 02 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

1 Yorum - Chevrolet Volt – Solar Enerji İstasyonu

  1. Pingback: Hire Electric Washington’da Solar Şarj İstasyonu Kurdu : Otomottv.COM

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam