Etiket: chevrolet

– Chevrolet Volt hakkında o kadar yorum var ki, hangisini okuyalım hangisi gerçek derken Chevy işte budur, işte bu şekidle üretime başladık dedi bile. Fabrikada Volt üretim videosunda pek bir açıklama yer almıyor ne yazikki. Nissan Leaf gibi detaylı bir bilgi açıklamıyor ama banttan inen Voltlara bakılırsa GM bu işi bitirmiş demektir. Buyrun Volt üretim videosu…

10 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Chevrolet, Avrupa için büyük planlar yapmaya devam ediyor. 2011 yılı içinde 6 yeni modelle Avrupayı fethetmeye çalışacakmış. Chevrolet Europe Başkanı Wayne Brannon bizzat yeni Orlando MPV modelini İspanya’da tanıtımını yapmış bile. Orlando modeli Chevrolet’in Avrupa pazarına yönelik piyasaya sürdüğü ilk MPV modeli olacak. Diğer modeller ise yeni Captiva , Cruze 5 kapılı HB modeli, yeni Aveo, Camaro modelinin 2 farklı kasa tipi ile Chevrolet iddaalı geliyor.

07 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Chevrolet Volt modeli hakkında o kadar çok spekülasyon yapıldı ki artık gına geldi. Yok %100 elektrikli çıkacak dendi şimdi üzerinde otto motor var. Nasıl çevreci olacak. Sıfır emisyon deniyor, elektrikli deniyor ama hybrid bir araç çıkmış ortaya. Bu gibi bilgiler aslında bir nebze doğru ama bir şey unutuluyor. Bu araç elektrik enerjisi ile ilerliyor değil mi? Her yerde bir priz bulamazsınız değil mi? İşte o gibi durumlarda minik benzinli motor bu araca elektrik sağlayacak tek şey. Bu nedenle araçta bulunmakta. gelelim bu güneş enerji istasyonuna…

02 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 

2011 Green Car of the Year sonuçlanmış ve 2011 yılının galibi Chevy Volt birinci olarak seçilmiş. 2006 yılından beri yapılan En Çevreci Araç yarımasında 2008 yılında Volkswagen Jetta TDI, 2009 yılında Audi A3 TDI, 2010 yılında ise Chevy Volt, Nissan Leaf, Lincoln MKZ Hybrid , Hyundai Sonata Hybrid ve Ford Fiesta son 5 ‘e kaldılar. Bu araçlar içersinde Nissan ve Chevy son ikiye kalarak kendilerini gösterdiler. Ama gülen taraf Chevy oldu. Volt’un bu başarısının altında hybrid, elektric ve düşük emisyonun etkisi var.

24 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam