– Mindset markasını, firmasını ve aynı ismi taşıyan elektrikli aracını sağolsun Murat Günak ismini duyunca hemen hatırlıyoruz. Aslında önemli bir proje olan Mindset, ülkemizde ne yazikki her zaman karşılaştığımız saçma sapan haberler nedeniyle bambaşka bir yönde algılandı. Yok efendim TR de üretilecekmiş. Yok Türk Malıymış. İnsan içinde oha diyesi geliyor ama ne yaparsın. Zenginin parası, züğürdün duası, medyanında bilgi almadan ortaya attığı palavraları her zaman çenemizi yoracaktır. Neyse asıl mevzu Mindset Holding AG artık üretime geçmeye hazırlanıyormuş. 1 yıla yakın geçen sürede kendisine aracı üretebilmek için firma bulan Holding sonunda amacına ulaşacak gibi. Bekliyoruz.

Benteler Engineering Services – Ürün kontrol, denetim ve onaylama işlemlerini gerçekleştirecek.

Brusa Elektronik – Araçtaki anahtar noktalarda araç içi ve dışı elektronik sistemlerde destek sunacak. Bunlar elektrik motoru, batarya, batarya yönetim sistemi ve şarj sistemleri olacak.

Swissauto Wenko AG – Araç bildiğiniz gibi küçük bir otto motor barındırıyor içinde. Bu motor sadece akü şarjında kullanılıyor. Bunun içinde bu firma düşük hacimli, tasarruflu otto motorları firmaya sağlayacak. Tek silindirli, 0.3litre, 26kW güç üretebilen motorlar 50 litre yakıt tankıyla 932mil menzil sağlayacak.

Xenatec Group – Firma 2009 yılında tasarlayıp, ürettiği Maybach 57S ile tanınıyor. Aynı zamanda Leon Hustinx firmanın hissedarı ve aynı zamanda bu kişi Mindset Holding’in Başkanı. Bu firma bir nevi aracın birleştirme görevi üstlenecek.

– Xenatec firması Aralık ayından başlamak üzere Almayada 1500 adet Mindset serisi araç üretmeyi planlıyor.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , 11 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam