Etiket: Solar Enerji İstasyonu

Chevrolet Volt Solar Enerji İstasyonu kurduğu haberini daha önceden yazmıştım. Bu sefer Washington’un Richland bölgesinde kurulan 126kW elektrik gücüne sahip bir güneş istasyonu. 528 SolarWorld SW240 güneş panelleri, Satcon 110-S çeviricisi, DECK izleme sistemi, 12 adet aracı şarj etmeyi sağlayacak Dock üniteleri ile tüm elektrikli araçlara hizmet vermeye hazır. Kasım ayının ortasında inşaatı tamamlanan ve Washington bölgesinin en iyi güneş alan yerine yapılan istasyon 175000kwh / yıl solar enerji elde edilebiliniyor. Bu enerji sayesinde elektrikli araçlar toplam 700,000 millik yol katedebilecekler.

09 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 

– Chevrolet Volt modeli hakkında o kadar çok spekülasyon yapıldı ki artık gına geldi. Yok %100 elektrikli çıkacak dendi şimdi üzerinde otto motor var. Nasıl çevreci olacak. Sıfır emisyon deniyor, elektrikli deniyor ama hybrid bir araç çıkmış ortaya. Bu gibi bilgiler aslında bir nebze doğru ama bir şey unutuluyor. Bu araç elektrik enerjisi ile ilerliyor değil mi? Her yerde bir priz bulamazsınız değil mi? İşte o gibi durumlarda minik benzinli motor bu araca elektrik sağlayacak tek şey. Bu nedenle araçta bulunmakta. gelelim bu güneş enerji istasyonuna…

02 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam