– Offf poşetleri arabaya kadar taşı, bagajı aç, eşyaları koy sonra bagajı kapat, git aracın kapısını aç araca bin, tekrar kapıyı kapat. Ne kadar sıkıcı bir iş. Bu sıkıcılığı farkeden Ford mühendisleri oturup düşünmüşler ve en sıkıcı olan bagajın kapağını açma işlemini kolaylaştırmak için aracın tamponuna bir sensör koymuşlar. Tanıdık bir ayak, bacak yada her neyse onu görünce aracınız sizi tanıyıp bagaj kapağını açıyor ve sizde bu sıkıcı işlemden birazcık olsa da zevk almış oluyorsunuz.

– 2012 Ford C-Max 7 kişilik modelinde kullanılacak sistem eller serbest kapı otomatiği gibi çılgın bir isme sahip. 🙂 Ellerini serbest bırak ayağını kullan. Ama arada dengeni de sağla. Çalışma sistemi, aracın anahtarları sizde. bagaj bölmesine geldiğinizde ayağınızı arka tamponun ortasına doğru uzatınca sensör devreye girerek kilidi açıyor ve bagaj kapağını kaldırıyor. Bu yeni teknolojiyi 2011 Detroit Auto Show’da tanıtımı yapılacakmış.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , , 08 Ocak 2011

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam