– 2011 model yılına ait Volvo S80, S60, XC70 ve XC60’dan oluşan toplam 6,046 adet aracını geri çağırıyor. National Highway Traffic Safety Administration ‘a göre bu araçlardaki motor ani durma sorunu var. NHTS’ye göre aracın yakıt kesme sistemi gerektiğinden hassas çalışmakta. Kaza anında yakıtı kesmek için yazılımsal olarak tetiklenen mekanizma Volvo araçlarda hassas ayarlandığından dolayı, olup olmayacak yerlerde aracın durması sonucu büyük kazalara neden olabileceği düşünülüyor.

– Volvo bu durumu göze alarak yazılım güncellemesi yoluyla bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Geri çağırmalar ile ilgili bilgilendirme 10 Aralık 2010 itibariyle başlayacakmış. Ülkemizde ise böyle bir durum var mı bilmiyorum. Zaten ben şu yaşıma kadar hiç böyle bir haberin medyamızda yer aldığını görmedim. nedenini çok merak ediyorum.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam