– Hayran olduğum test videolarından biri daha. Bu sefer ortam bir çimento yada benzer bir üretim tesisinin çalışma bölümü. Heryer çamur, her yer taş toprak, engebeli bir alan. Araçlar bu kadar kötü koşula rağmen belkide hayatlarının çoğunu sessiz asfaltta geçiren aynı çatı altında bulunan iki markanın popüler SUV modelleri olan Porsche Cayenne Turbo ve Audi Q7 V12 TDI. V12 TDI sizi yanıltmasın diğer köşede Turbo Cayenne var. Bu kısa test videolasında bu tesiste 2 adet yarışma düzenliyorlar.

– İlk yarışmada V serisi bir Volvo araçların arkasına halat ile bağlanarak frenleri kitlenmiş kütleyi ne kadar mesafe yukarı çekebileceklerini ölçüyorlar. Porsche yine farkını ortaya koyuyor. İkincide ise Tırmanma yarışması ile süre tutuluyor. Porsche’de vitesi doğru konuma getirmeyen sürücü nedeniyle biraz zaman kaybetsede Audiyi geçmesini biliyor. V12 motorda tırmanma yarışında bir hızlanma – gaz pedalına basılmasına karşın bir duraklama yaşandı. O bölümü kesinlikle izlemeniz gerekiyor sürücü resmen hani çarpışan araçlarda daha hızlı çarpsın diye ittiririz ya aynı misal sürücüde kokpitte ileri doğru zıplayıp duruyor ama nafile.

– Yine tekrar ediyorum. Yabancılar bu işi biliyor. Bizde aracı arkasına alan sunucu aracın bildiğimiz teknik özellikleri sıralıyor. İğrenç kamera açılarıyla bize bildiğimiz 90km/h hızla otobanda gidip yakıt tüketimini söyleyince aracı tanıttığını zanediyor. İnsan hiç mi bu yabancı programları izlemediniz demek geliyor içimde. Ama içimden nasıl olsa köylü köyünden vazgeçmez değil mi?

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , , 28 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam