Etiket: Audi

– 60 sn süren bu reklam filmi “Imagination Meets Engineering” sloganını taşıyor. Rorschach tekniği ile çekildiği, gri -siya tonlar ve mekanik parçaların göründüğü reklam filmi mühendislerin beyinlerinde A7 modelinin canlanması – hayat bulmasını konu alıyor. A7 modeli spor bir Coupe olarak görünsede görünüşü itibariyle ağır bir araç profili çizmekte. 5metreye yaklaşan boyu , 2 metreye yaklaşan genişliğine rağmen 1.42 metre yükseklik değeri ile farklı bir araç görünümünde.

17 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Le Mans yarışları spor otomobillerin dayanıklılık yarışları olarakta biliniyor. 24 saat süren yarışlarda Audi’ler son 10 yıldaki yarışlara damga vumuşlar. Aralarda bentley ve Peugeot girsede R8-R10-R15 kodlu araçlar yarışlarda hem hızlı hemde dayanıklı olduklarını kanıtlamışlar.Audi bu yılda bu galibetlerine bir yenisini eklemek üzere R18’i geliştirmiş. Bir önceki R10 TDI modelindeki 5.5 litre V10 TDI motorun yerine R18 modelinde 3.7 litre V6 TDI motor tercih edilmiş. Neden böyle bir düşük hacimli motor yer alıyor diyebilirsiniz. Yarış kuralları diye belirtelim. Resim galerisi ve araç hakkında detaylar yazının devamında.

14 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Stasis’ Audi R8 Spyder. 710 HP güç üreten 5.2lt V8 motor. The Smoking Tire’dan Matt Farah tarafından gerçekleştirilen test sürüşünde farklı açılardan muhtemelen 6 farklı kamera ile çekimi gerçekleştirilen test sürüşünde aslında içerik anlamında ülkemizdekilerden pek farkı yok ama dağ yollarında bir Audi R8 ile viraj alırken ve bunu videoya çekip izletirken izleyen kişilerde ister istemz bir heyecan uyanıyor. Kamera açıları iyi olup, sunucuda aracın gazına bastıkça bol bol kahkahalar attıkça keyifle izlenebilir hale geliyor.

06 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Audi 2015 yılında en büyük araç üretici olmak için planlarını yapmış ve tek tek o planlar ortaya çıkıyor. Yıllara göre R8, A4,A8,S4,S5 geldi ve geçtiğimiz ayarda ise A7 modeli Audi garajına katıldı. Şimdi sıra A6 modelinde. 2012 yılı modeli olarak karşımıza çıkacak bu A serisi yenilenmiş yada artık yeni model diyelim videosunda da görebileceğimiz gibi bildiğimiz Audi çizgilerini devam ettiriyor. İnsan düşünüyor birbirine neredeyse akrabalık derecesinde bağlı olan bu araçlardan neden bu kadar farklı isimde var. Neden ön görünüşleriden arka görünüşlerine hatta kokpitine kadar ortak olan araçları sadece cmler ve fiyatları ayırıyor ne yazikki. Bu konuda Audi firmasına 2015 yılında beklentilerinin fos çıkacağını söylemek zorundayım.

01 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam