-Bu yazı aslında Video yarış oyunlarıyla gerçek hayatta yarış ortamının ne kadar birbirine benzediğini, oyunların ne kadar gerçeği yansıttığını ve birebir yapıldığının kanıtını bize sunuyor. Bazı koşullar hariç tabi ki. Ekran karşısında hiçbir korkunuz olmadan sürerken gerçek bir yarış aracında korkusuzca süremeyeceğiniz bir gerçek. Ama bu konuda Denis Malevanyi isimli kişi hem Gran Turismo 5 yada GT5 serisi oyunda hemde gerçek dünyada Nürburgring Pistinde BMW M3 modelini kullanarak yukarıda açıklamaya çalıştığım sanal-gerçek arasındaki yakınlığı bize göstermekte.

– İzlediğiniz görüntüde ekranın üst bölümünde Denis Malevanyi’nin GT5 oyununda gerçekleştirdiği sürüş, ekranın altındaki görüntü ise piste gerçek BMW ile gerçekleştirdiği sürüş görülüyor. Kişi kendinle yarışınca ortaya ilginç bir durum çıkıyor. Yarıştada, gerçek pisttede aynı sürelere imza atıyor. Acaba hangisi daha zevklidir ?

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , , , , , 07 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam