– Nissan Leaf. Hatırladınız değil mi? Şu an satışta. Volt ile yarışa girmiş diye haberler çıkıyor ama ikiside benzer araç değiller. Nissan Leaf modeli için bir eklenti geliştirmiş. Siz aracınızı fişe takıp gidiyorsunuz, telefonunuza yüklediğiniz bu eklenti sayesinde aracınızın ne kadar hazır olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Telenor Connexion ekibiyle birlikte geliştirilen bu özellik sayesinde aracınızın larj durumu ve gidebileceği km bazında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Nissan’ın Carwings Data Center ismini verdiği sistemin bir sonraki sürümlerinde ise şarj geçmişi, klima kontrolü de sağlanabilecekmiş. Ben size bunun gideceği noktayı söyleyeyim. Elinize bir uzaktan kumanda verecekler.

– Ben bu anın gelmesini yıllardır bekliyordum. Elektrikli araçlar başımıza iş açacak, otomotivciler elektrikli araçlarda gelecek görüyorlar ama bu yalancı bir gelecek olacak diyorum ama nafile. Bakın en iyi örnek Toyota. Hybridi ilk piyasaya çıkaran firma ama geçen 10 yıla rağmen hiçbir geliştirme yapmadı. Demekki henüz ne dünya nede teknoloji tam elektrikli araçlara hazır değil. Nasa nasıl zuzaylıları açıklamıyorsa , firmalarda 2012de 2013’de tam elektrikli otolara bineceğiz diye zaman kazanmaya çalışıyorlar.

– Nissan Leaf 2011 Avrupanın Yılın Aracı seçildi. Ayrıca bu ünvana sahip ve şu an satışta olan tek %100 elektrikle çalışan otomobil kendileri. Yanlış bilmiyorsam şu an Amerika’da sınırlı adette satışta olan araç Avrupa’da ise 2011 yılının ilk çeyreğinde İngiltere, Portekiz, İrlanda ve Hollanda’da satışa sunulacak.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

1 Yorum - Nissan Leaf’im Nasılmış Bakalım?

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam