Etiket: Nissan Leaf

– Ocak ayının ortalarında yapılacak olan Tokyo Auto Salon 2011’de Nissan Leaf Aero Style Concept sergilenecekmiş. Bu Japon işi elektrikli otomobil standart haliyle hiçbir şeye benzemiyordu ama bi Aero Style çekilmişki süper sport bir araç halini almış. Ön tampon, arka tampon, yan çıtaları, şekilli aynaları ve o elektrikliyim diye bağıran jantları ile güzel görünüyor. Nissan’ın spor otomobil kültüründen geldiğini hatırlatalım, işte banda garip gelen bu neden elektrikli araç neden yeni bir spor otomobil değil 🙂

11 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Bu test sürüşü biraz farklı. Busy Mommy Media ismnde 2 kişilik dev kadro tarafından oluşturulan grubun Nissan Leaf’in arka koltuğunun 3 adet çocuk koltuğu alıp alamayacağı, bagajının tekli – çoklu bebek arabasının sığıp sığamayacağı konusunda bir test gerçekleştirmişler. Bu testte inanılmaz şekilde 3 tane çocuk koltuğu sığdığı ve her türlü bebek arabasının sığabileceği genişlikte bagaj hacminin olduğu vurgulanmış. Aslında testi yapanlar için arabanın elektrikli olması yada prizle evinden elektrikle şarj olması önemli değil. Kendi açılarından değerlendirmeleri testi ilginç ve özel kılıyor.

29 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Nissan Leaf. Hatırladınız değil mi? Şu an satışta. Volt ile yarışa girmiş diye haberler çıkıyor ama ikiside benzer araç değiller. Nissan Leaf modeli için bir eklenti geliştirmiş. Siz aracınızı fişe takıp gidiyorsunuz, telefonunuza yüklediğiniz bu eklenti sayesinde aracınızın ne kadar hazır olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Telenor Connexion ekibiyle birlikte geliştirilen bu özellik sayesinde aracınızın larj durumu ve gidebileceği km bazında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Nissan’ın Carwings Data Center ismini verdiği sistemin bir sonraki sürümlerinde ise şarj geçmişi, klima kontrolü de sağlanabilecekmiş. Ben size bunun gideceği noktayı söyleyeyim. Elinize bir uzaktan kumanda verecekler.

21 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam