– Nissan Ellure concept, 2010 Los Angeles Auto Show’da görücüye çıktı. Nissan bu araçla Sedan kavramına yeni bir bakış akış geldiğine inanıyor. Aracın resimlerine bakarsanız Nissan bu aracı “Sedan-ness” olarak tanımlıyor. Hem sedan hemde değil. 21 inçlik jantlar üzerine inşaa edilen yeni nesil “eco” damgalı hybrid güç ünitesi bulunan önü 350Z modelinden arka bölümü Juke modelinden alınan geri kalanı ise bambaşka bir tasarım olarak biçimlenen araç, Nissan’ın portfolyosunda önemli bir yer edinmiş durumda.

– 2.5-litre 4 silindirli supersarjlı motor, 25kw elektrik motoru ve çift kavramalı akıllı Xtronic CVT şanzımanı ile önden çekiş sağlayan ilginç bir araç. Auto Show fuarında hostese sormuştum “PURE DRIVE” nedir diye. O da donanım paketlerinin en üst düzeyi diye nitelemişti. Aslında bir noktada doğru söylemişti günümüz araçları artık temiz, saf, katıksız olmalılar. Çevreye daha az zarar vermeye çalışmalılar.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , 24 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam