Etiket: la auto show

2011 Green Car of the Year sonuçlanmış ve 2011 yılının galibi Chevy Volt birinci olarak seçilmiş. 2006 yılından beri yapılan En Çevreci Araç yarımasında 2008 yılında Volkswagen Jetta TDI, 2009 yılında Audi A3 TDI, 2010 yılında ise Chevy Volt, Nissan Leaf, Lincoln MKZ Hybrid , Hyundai Sonata Hybrid ve Ford Fiesta son 5 ‘e kaldılar. Bu araçlar içersinde Nissan ve Chevy son ikiye kalarak kendilerini gösterdiler. Ama gülen taraf Chevy oldu. Volt’un bu başarısının altında hybrid, elektric ve düşük emisyonun etkisi var.

24 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

2010 Mazda Shinari Concept, Avrupa turundan sonra 2010 L.A. Auto Show’da da görüntülendi. Mazda’nın KODO ismini verdiği yeni tasarım anlayışının ürünü olan araç, Mazdanın Baş Tasarımcısı olan Ikuo Maeda tarafından tanıtımı yapılmış. Araç porfilden bakıldığında aşırı derecede Aston Martin havası var ama Kodo dedikleri gülen yüz anlayışı ön ve arka tasarımlarda kendini gösteriyor. İnsanın beğenesi geliyor aracı nedense. Japonlar karikatür gibi insanlar ya bu araçta aynen öyle. Bu aracı tek bir kötü tarafı var hiçbir zaman üretilmeyecek ve fuar alanları dışında bu aracı görmek pek mümkün olmayacakmış. Muhtemelen bu yeni tasarım anlayışını henüz Japonlar benimsemiş değiller. Olsun biz onlar benimseyene kadar bekleriz.

24 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Nissan Ellure concept, 2010 Los Angeles Auto Show’da görücüye çıktı. Nissan bu araçla Sedan kavramına yeni bir bakış akış geldiğine inanıyor. Aracın resimlerine bakarsanız Nissan bu aracı “Sedan-ness” olarak tanımlıyor. Hem sedan hemde değil. 21 inçlik jantlar üzerine inşaa edilen yeni nesil “eco” damgalı hybrid güç ünitesi bulunan önü 350Z modelinden arka bölümü Juke modelinden alınan geri kalanı ise bambaşka bir tasarım olarak biçimlenen araç, Nissan’ın portfolyosunda önemli bir yer edinmiş durumda.

24 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– 2010 Subaru Impreza Concept, L.A. Auto Show’un beğeni toplayan seri üretime en yakın olan araçlarından birisi. Araçtaki dış görünümün dışında aslında yeni nesil Boxser motor ve CVT şanzıman ilgi uyandıran yeniliklerinden. Subaru markası Impreza modelini 1992 yılından beri dilinden hiç düşürmedi. Bu konspet hakkında ise pek teknik bilgi yok ama gerek iç mekanı gerekse dış görünümü olsun ilgi uyandıran bir yapıya sahip. Araç hakkında bilinen tek şey 2.0 lt yeni nesil boxer motoru ve Lineartronic CVT şanzımanı sayesinde bu aracı kısa zaman sonra yollarda görebileceğiz.

24 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– 2011 Nissan Murano CrossCabriolet, L.A. Auto Show’un marifetlerinden bir diğeri. Aracın adından anlayabileceğiniz gibi Nissan cephesinde de garip segmentler yaratma ile ilgili bir atak var. Crossover hemde Cabrioleti birleştirip o biçim CrossCabriolet modelini ortaya çıkarmışlar. Kısaca SUV – CUV karışımı bir araç demek daha doğru olacaktır. Nissan bu aracı 2011 yılı içersinde hemde $46,390 etiketle tahmin edebileceğiniz gibi Kuzey Amerika pazarında satışa çıkaracakmış.

24 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam