– VW Mini Gol, sakın bildiğimiz Golf yada farklı ülkelerde Fox ismiyle karşımıza çıkan model ile karıştırmayın. Gol isimli araç 2008 yılında tanıttılan düşük fiyattan satılan Fox ve Polo’nun bir alt modeli. VW Brazilya ise bu modelin %30 küçültülmüş versiyonundan 2 adet yaparak 1 tanesini Santa Catarina’da bulunan World Theme Park’ta çalışan ve o bölgede kullanabilmesi için Beto Carreiro isimli kişinin kullanımına sunarken ikinci mini Gol’ü promosyon çalışmaları için ülke turuna çıkartmış.

– Kısa boylu insanlar için geliştirilen bu araç, aracın boyu 150cm ve 150cm’e kadar olan kişilerin rahatça yolculuk yapabileceği bir araç. Bu ultra mini araçta ultra mini bir motor kullanılmış. 5.5HP gücündeki motor aracın maksimum 27km/h hızla kullanılmasına olanak vermekte. Herşeyin miniği güzeldir ya buda böyle bir araç. Lunaparklardaki çarpışan arabalar gibi. Koltuğunun altına al istediğin yere götür. Çok sevdim bu aracı…

[ Kaynak ]

Etiketler: , 24 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam