– Alfa Romeo Mito, İngiliz What Car? Dergisi’nin düzenlediği ve otomobil sahibi okuyucularının katılabildiği “Yılın Otomobilleri Ödülleri”nde sınıfının en iyi modeli seçildi. Alfa Romeo markası ise 4.3 yıldızlık okur puanı ile 30 üretici arasında en çok beğenilen 4. otomobil üreticisi oldu. Ülkemizde 1.4 litre MultiAir teknolojili 135 HP ve 170 HP’lik iki adet benzinli ve 120 HP’lik Multijet turbo dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Alfa Romeo MiTo’da ayrıca TCT kodlu çift kavramalı otomatik şanzıman ayrıcalığı da sunuluyor. Alfa Romeo 1.4 135 HP TCT’nin standart donanımları arasında 7 havayastığı, ABS, VDC (ESP), ASR, MSR, DST, Hillholder, Q2 Elektronik kilitli diferansiyel, D.N.A sürüş sistemi, Start&Stop sistemi, MP3 çalarlı ve direksiyondan kumandalı müzik sistemi, krom çerçeveli farlar, krom dış detaylar, 16 inç alaşım jantlar, çift iklimlendirmeli otomatik klima gibi ekipmanlar yer alıyor.

– Alfa Romeo Mito ile başlayan Giulietta modeli ile devam eden yeni model anlayışını sürdürmeli. Model sayısı ve segmentlerdeki araçlarıyla gerek Fiat gerek Alfa Romeo markaları sürekli aynı segmentlerde araçlarla piyasada kalmaya çalışıyor. Bu da doğal olarakdiğer markalarla karşılaştırıldığında ürün çeşidi daha az olan bu efsane markanın yeteri kadar tanınmamasına, değer görmemesine neden oluyor.

Güncelleme (24 Kasım 2010 Saat: 13:44): Bu haberin doğruluğunu bulabilmek için kaynak araştırması yaptım. İşin garibi pek nette dolaşan bilgi yok bu konuda. Türkçe siteler hariç. What Car?’ın sitesine girip Reader Award 2010 diye aratınca karşınıza bu haber çıkmakta. 30000 okuyucunun katıldığı oylamada, Mito, Supermini klasmanında birinciliği kazanmış.

What Car sitesindeki Türk okuyucunun Alfa Romeo Mito hakkında yorumu: Okuyucuların yorumu ne kadar önemli olduğu ortada. Araçın çok güzel ve eğlenceli olduğunu belirtiyor ama tek kötü noktası arka görüşün kısıtlı olduğunu belirtiyor.

‘I don’t think it’s fair that everyone compares the Mito with the Mini. Yes, they’re both small, stylish cars, but the Mito is cheaper and much more spacious inside. Mine gets me loads of looks in town, and is good fun to drive. It sounds great, too. I’m only disappointed by the rear visibility.’
Emre Isikyildiz 1.4 155 T-Jet Veloce

Supermini sınıfında sıralama:

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam