– Skoda Nisan 2011 yılından itibaren bu yeni logosunu kullanmaya başlayacakmış. Tabi ki bu logonun resimdeki gibi olacağını düşünmeyin sakın. Sadece taslak çizimi. Ama dikkati çeken nokta mavi ve yeşil renklerin kullanımı. Mavi renk VW’den gelmekte yeşil renk ise çevreciliği yada Skodayı çağrıştırmakta. VW 1991 yılında Skoda’yı aldığından beri logosu hiç değişmediğini hesaba katarsak 20.yılında Skoda yeni logosunu kullanmaya başlayacağını düşünüyorum.

VW cephesinden henüz bir resmi açıklama gelmedi ama logo hakkında yayınlanmış bir açıklama mevcut. İngilizce olarak yayınlıyorum. Zaten detaylarını ilk paragrafta yazmıştım.

New Skoda Logo Detailed Study

The black ring which sports Skoda Auto has been given way to VW’s blue ring. It could be a Skoda’s attempt to tell the world that they are a part of VW AG. The winged arrow is still present in new logo. But the colours have been flipped, ie the green arrow in silver background is now transformed to silver arrow in green background. The arrow is now more aerodynamically designed which could symbolizing company’s plans to poise much faster in coming future. Another interesting point to be noted is silver colour usage in VW, Audi and Skoda logos. The introduction of green colour does not need any further explanation.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , 25 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam