– Mini çekirdek ailesini genişletmekte ısrarlı gibi. O da her ailede 3 çocuk olmasını istiyor muhtemelen. Mini ilk modelini bundan yaklaşık 10 yıl önce North American International Auto Show (NAIAS) yada diğer adıyla Detroit Auto Show’da göstermiş ve büyük ilgi uyandırmıştı. Geçen 10 yılın sonunda yine aynı fuarda 2011 yılında bu sefer daha farklı bir Mini aileye katılmaya hazırlanıyor. MINI Paceman Concept tanıtımında sportif, dinamik ve atak kelimelerinden yola çıkarsak, Sports Activity Coupe (SAC) bir araç olarak tasarlandığını öğreniyoruz.

– Cooper S ve countryman modellerine birçok yönden benzeyen konsept, ön yüzü ile Mini ama arkaya uzanan çizgilerle beraber bambaşka bir araç olduğunu gösteriyor. 4.1m uzunlukta, 1.8m genişlikte ve 1.5m yükseklikte bir araç. 1.6lt ikiz turboşarjlı 4 silindirli motoru 155 kW/211 hp güç, 260 Nm tork (Overboost özelliği sayesinde anlık 280NM) değerlerine sahip. 4 çeker çekiş sistemide hediye olarak veriliyor.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , , , 29 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam