Etiket: Mini

– Mini kendini aşmayı, aykırı çocuk olmayı başarıyor. Uzun süren sessizliğini arka arkaya duyurduğu modelleri ve konsept çalışmalarıyla bozuyor. Beachcomber konseptide aslında bir Buggy yada ince söylenirse Crossover daha incesi CUV. İlk kez 2010 Detroit Fuarıyla tanıtılan araç son yapılan açıklama ile 2011 Detroit fuarında bulunmayacakmış. Gerek üretim gerekse güvenlik konusunda pek tatmin edici bir araç olmadığına karar verilmiş herhalde. Ama benim fikrimi sorarsanız işte Mini budur. Aykırı ama şirin olmayı başaran tek marka.

06 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Mini’nin irileşmiş versiyonu Countryman, formuna dikkat eden Mini ile karşılaştırılıyor. Yan yana durduklarında Countryman’in şehir adamı değil gerçek bir dağ adamı olduğunu görebiliyorum. Kaslı bir araç ve çok ilginçte bir iç mekana sahip. Fifth Gear tarafından gerçekleştirilen testte bayan test pilotu Countryman içinde çok rahat hareket ediyor ve kendini güvende hissediyor. 4 çeker olan bu araçta arazi koşulları için çok nazik olduğu ve 4 çekerin ancak asfaltta işe yarayabileceği anlatılıyor. Mini her ne kadar damarlarında BMW kanı dolaşsada hala nazik ve zarif bir araç.

30 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Mini çekirdek ailesini genişletmekte ısrarlı gibi. O da her ailede 3 çocuk olmasını istiyor muhtemelen. Mini ilk modelini bundan yaklaşık 10 yıl önce North American International Auto Show (NAIAS) yada diğer adıyla Detroit Auto Show’da göstermiş ve büyük ilgi uyandırmıştı. Geçen 10 yılın sonunda yine aynı fuarda 2011 yılında bu sefer daha farklı bir Mini aileye katılmaya hazırlanıyor. MINI Paceman Concept tanıtımında sportif, dinamik ve atak kelimelerinden yola çıkarsak, Sports Activity Coupe (SAC) bir araç olarak tasarlandığını öğreniyoruz.

29 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

MINI Dakar All4 isimli bir araç üretileceğinin haberini yayınlamıştım. Şimdi ise gerçek Mini ile test sürüşüne çıkılmış bile. Bizler her ne kadar Mini markası dakara özenmiş desekte aslında arkasında BMW ve XRaid var. Sadece Mini kabuk vazifesi görmekte. 1 Ocak 2011’de Arjantinde yapılacak Dakar Rallisine hazırlık için yapılan test sürüşüne başlanmış bile. Fransızlar aracı deniyorlar ve çokta memnun gözüküyorlar.

23 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Mini markasıda Dakar yarışlarına merak sardı anlaşılan. Araç 2011 yılı Ocak ayındaki Dakar Arjantin-Şili parkurunda yarışacakmış. X-Raid takımının kullanacağı araç Mini’nin Countryman modelinden türetilmiş ve dizel motordan güç almakta. X-Raid takımı daha öncede BMW X3CC isimli modelle yarışmış. Bimmer’dan aldıkları 315HP gücünde 710 NM tork sunabilen turbo dizel motoru 2010 yılında BMW X3CC’de kullanan takım yarışı 5. olarak bitirmiş. Tahmin edeceğiniz gibi Mini’de de aynı motoru kullanacaktır. Takım içinde ilginç bir yarış olacaktır.

12 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam