– Chrysler ve Fiat son çeyrekte o kadar iç içe geçtiler ki isim değişikliği olacak diye korkuyorum. Fiaysler diye bir marka çıkacak gibi. Çoğunlukla Fiat, Amerika pazarına ürün girişi yapabilmek amaçlı Chryslerin gücünden yaralanıyordu, her iki markada zorda olan alt markalarını düzlüğe çıkarabilmek için ortak üretim modelini bile benimsemişlerdi. İşte bu durumun son modeli olan Dodge Journey, Avrupa piyasasında Fiat çatısı altında Fiat Freemont ismiyle karşımıza çıkacak. Fiat ise Ulysse modelinin yerine bu yeni modele yer verecek.

– Bu sefer Fiat, İtalyan ruhundan sıyrılıp Amerikan rüyası moduna girmiş olacak. V6 motorları göremeyeceğiz ama Fiat’ın bilindik tüm motor ailesi bu araçta olacak gibi. Dodge Journey modeli Fiat’ın başkanının söylediğine göre artık Avrupa’da Dodge markası adı altında görülmeyecek. CUV ismi verilen bu araç aslında Fiat’ın ilk Crossover denemesi olmayacak. Mini sınıfta Suzuki ile ortak hazırladıkları Sedici modelinin akıbetini biliyoruz. henüz ülkemizde göremediğimiz Multipla, Ulysse modelleride MPV sınıfında yada biraz yükseltirseniz CUV sınıfında o kadar popüler modeller değiller. Freemont modeli ise aynı akıbete düşmemesi için Fiat özel önlemler alacaktır.

– Fiat şu anda 5000 adetlik bir stok elinde tutmayı hedeflemekte. Eğer beklenmedik bir satış adedi yakalanırsa bir fabrika üretim için hazırda bekletileceği belirtilmiş. Mart 2011 Geneva Auto Show’da gördükten sonra Haziran 2011’de satışta olacakmış. Motor seçeği olarak 2010’yılında tanıtımı yapılan Dodge Journey modelinde 2.0lt 170HP dizel motor sunulacaktı acaba Fiat bunu kullanırmı?

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam