– 2010 Subaru Impreza Concept, L.A. Auto Show’un beğeni toplayan seri üretime en yakın olan araçlarından birisi. Araçtaki dış görünümün dışında aslında yeni nesil Boxser motor ve CVT şanzıman ilgi uyandıran yeniliklerinden. Subaru markası Impreza modelini 1992 yılından beri dilinden hiç düşürmedi. Bu konspet hakkında ise pek teknik bilgi yok ama gerek iç mekanı gerekse dış görünümü olsun ilgi uyandıran bir yapıya sahip. Araç hakkında bilinen tek şey 2.0 lt yeni nesil boxer motoru ve Lineartronic CVT şanzımanı sayesinde bu aracı kısa zaman sonra yollarda görebileceğiz.

– Subaru markasını her zaman sevmişimdir ama bizim ülkemizde mi bu kadar sönük kalıyor bilmiyorum ama halen boxer motorlara sadık kalmaya çalışması takdire şayan bir davranış. Marka gerek motorsporlarında gerekse sinama sektöründe yoğun olarak kullanılan modeller üretiyor. Her ürettiği model de ilgi çekici özelliği içersinde barındırmasını biliyor.

– Bu konsept modelinde ise keskin hatlar kullanmış ama çizgileri birbirini o keskinlikte tamamlıyorki insan bir kusur bulamıyor. Asya menşeli bu otomotiv üreticilerinin tasarımları son 2 senedir herkesin göz bebeği olmuş durumda. Bende bu tarz araçları konsept olarak değil yollarda seri üretilmiş araç olarak görmek isterim. Sonuçta tüketim toplumundayız tüket gitsin.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam