– Cadillac Urban Luxury Concept, L.A. Auto Show’da tanıtıldı. Sakın bu aracı SUV yada MPV olarak düşünmeyin. Resimler aldatıcı olabilir. Aslında bu araç bildiğimiz B sınıfından hallice bir araç. Zaten açıklamalarıda bu yönde %100 şehirli bir otomobil olarak tasarlanmış mini bir araç tanımlaması yapılıyor. Dokunmatik panelleri, kaliteli iç mekan, bol alimünyum ve seramik kullanımı ile lüks mini sınıfın başlangıcı olabilir ama 2020 yılında.

– Araç cüsseli ve SUV gibi gözüküyor ama aracın kalbinde turboşarjlı 1.0 lt hacminde 3 silindirli motor, elektronik kontrol sistemleri, ıslak çift kavramalı vites kutusu ve enerji geri kazanım sistemi bulunuyor. 19inç jantlar, 2,467 mm aks mesafesine sahip 3,835 mm uzunluğunda, 1,730 mm genişliğinde ve 1,446 mm yüksekliğinde gövdeyi taşıyor.

– Her şeye rağmen bu tarz uzak gelecekte görebileceğimiz araçları şimdiden görebilmek güzel bir duygu. Şimdi ben bu aracı Anadol Böcek’e benzetecem döveceksiniz beni. O zaman bu aracın sonu umarım Böcek gibi olmaz diyelim.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam