– Mercedes-Benz Biome Concept aslında L.A. Auto Show tarafından düzenlenen Los Angeles Design Challenge ‘a katılan Mercedes’in 3 aracından biri. Mercedes bu konsepti çok sevmiş olacak ki birebir ölçekli modelini hazırlayıp fuarda sergilemekte. Aracın özelliği tamamiyle doğal malzemelerden yapılmış olması, güneş enerjisi yanında bio yakıtlarıda kullanabiliyor oluşu. 394 kg ağırlığında bu araç tamamen gösteri amaçlı olarak fuarda sergileniyor. Yukarıda saydığım özellikleri ise tahmin edebileceğiniz gibi hayali özellikler.

– Konsept BioFibre ismi verilen ultra hafif bir malzemeden üretilmiş. 394 kg ağırlığa bu malzeme sayesinde ulaşılmış. 2+2 kişilik ultra lüks bir tasarımla iç mekan zenginleştirilmiş. Basın bülteninden anladığım kadarıyla BioFibre malzeme aslında içersinde bir DNA barındırıyormuş. Yani bir nevi canlı bir materyal. Güneş ışığını gördüğü anda depolayarak BioNectar4534 ismini verdikleri (muhtemelen yeni bir batarya sistemi) hücrelere depolanıyormuş. Bir nevi yaratık diyebiliriz.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

1 Yorum - Mercedes-Benz Biome Concept

  1. Pingback: 2010′un En İyi Konsept Araçları : Otomottv.COM

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam