– BMW Almanya tarafından Youtube’a yüklenmiş bir BMW xDrive ile Kar Keyfi videosu ile karşı karşıyayım. BMW Ole Einar Bjorndalen ve Sven Fischer (Ünlü Sporcular) X5 modelini kar üzerinde test etmeleri için davet etmişler. Ayrıca teste katılan diğer araçlar ise BMW X6 ActiveHybrid, the 550i xDrive veyeni F25 X3. Ülkemizde de bu tarz etkinliklerin olmasını ve devamlılığını diliyoruz. Sonuçta arabalar satılır ama kullandığın aracın neler yapabileceğini uzmanların gözetiminde test etmenin yeri başkadır. Hem marka kazanır herm de müşterisi.

– xDrive 2003 yılında ilk kez X3 modelinde kullanılmış. Tamamiyle ön ve arka akslar arasındaki tork farkını hesaplayan sistem hangi bölgeye ne kadar döndürme momenti uygulanacağını hesaplıyor ve uyguluyor. ABS/DSC gibi blokaj sistemleriyle beraber çalışarak aracın zorlu koşullarda rahat hareket edebilmesine olanak tanıyor. DSC sistemi elektronik beyinden gelen komuta göre patinaj yada boşta olan tekerleği bloke ederek gücün diğer tekerleklere aktarılmasını sağlıyor. Günümüzde BMW xDrive sistemini X1, X3, X5, X6 ve yeni 3, 5 ve 7 Serisi araçlarında kullanmakta.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam