Etiket: BMW

– BMW Almanya tarafından Youtube’a yüklenmiş bir BMW xDrive ile Kar Keyfi videosu ile karşı karşıyayım. BMW Ole Einar Bjorndalen ve Sven Fischer (Ünlü Sporcular) X5 modelini kar üzerinde test etmeleri için davet etmişler. Ayrıca teste katılan diğer araçlar ise BMW X6 ActiveHybrid, the 550i xDrive veyeni F25 X3. Ülkemizde de bu tarz etkinliklerin olmasını ve devamlılığını diliyoruz. Sonuçta arabalar satılır ama kullandığın aracın neler yapabileceğini uzmanların gözetiminde test etmenin yeri başkadır. Hem marka kazanır herm de müşterisi.

28 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– İtalyanların tasarladığı mikro otomobillerden biri de Isetta modeli. Isetta ismi sabit kalmak koşuluyla bir çok farklı marka altında birçok Avrupa ülkesinde 2.Dünya savaşı sonrasında üretilmeye başlanan, satılan, düşük yakıt tüketimli ve videoda da dinleyip göreceğiniz gibi ultra konforlu bir araç. Bu araçlar içinde BMW Isetta 1955 yılında üretilen 3lt tüketime sahip ilk araç. 1lt hacminde bir motor ve garip yerleşimleri olan 4 tekerleği ve değişik kapı bölümü ile zamanında çığır açmış. 161000+ adet satış rakamı ile dünyada satılan tek silindirli motorlu araçlar içerisinde ilk sırayı kapmış durumda. Videoda Ferraris çiftinin BMW Isetta’larıyla çıktıkları yolculuklar ve katıldıkları yarışlardan bahsediliyor. Çiftin kendi ağzından ise ultra lüks konforu olan ve içbir zaman vazgeçemeyecekleri bir araç olduğu üstüne basılarak anlatılıyor. Güzel kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

27 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

MINI Dakar All4 isimli bir araç üretileceğinin haberini yayınlamıştım. Şimdi ise gerçek Mini ile test sürüşüne çıkılmış bile. Bizler her ne kadar Mini markası dakara özenmiş desekte aslında arkasında BMW ve XRaid var. Sadece Mini kabuk vazifesi görmekte. 1 Ocak 2011’de Arjantinde yapılacak Dakar Rallisine hazırlık için yapılan test sürüşüne başlanmış bile. Fransızlar aracı deniyorlar ve çokta memnun gözüküyorlar.

23 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

BMW 1M ‘in detayları 1 ay öncesinden haberlerde yazılığ çizilmeye başlamıştı. Hatta fuarlarda baldırı açık fotoğrafları bile büyük ilgi topluyordu. Gelinen nokta ise artık turuncu renkli BMW 1M tüm detayları açıklandı, piste çıktı rekorunu kırdı ve son olarak şöhretin bedeli olsa gerek fotoğraf çekiminde görüntülendi. 2011 Detroit Auto Show’da sergilendikten sonra 45000 Dolar etiketle satışta olacak.

20 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– 2012 BMW 1-Series M Coupe er meydanına sonunda çıktı. Kendini kanıtlaması için Nurburgring pistinde attığı tur zamanı çok önemli. 3.0lt sıralı 6 silindirli motor 335HP güç sunarak aracı 0-100km/h hıza 4.9snde ulaştırıyor. Araç pistte 8 sakika 12 saniyelik tur zamanı atarak, Z4 M Coupe (8:12sn) kadar hızlı olduğunu, E60 M5 (8:13sn), Mercedes-Benz C 63 AMG (8:13sn) ve Porsche Cayman S (8:16sn)’den daha hızlı olduğunu göstermiş oldu.

16 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam