– Wimmer RS tarafından modifiye edilen hatta tam anlamında kuş gibi bırakılan Ariel Atom3 modeli 40 HPlik güç artışınında etkisiyle 2.0L 4 silindirli Honda motorun 340HP ve 208 lb-ft tork sunar hale gelmesiyle beraber 0-100km/h hızlanmasını 2.8 snde tamamlamayı başarıyor. 200km hıza çıkması ise sadece 7.1sn sürüyor. Modifiye firması araçta superşarjırı, yakıt pompasını, amortisörleri ve egsoz sistemini geliştirerek bu süreleri elde etmişler.

– 2008 yılında İzmir Yarış Pisti garajlarında Ariel Atom benzeri bir araç projesi üzerinde çalışılıyordu. Belli sayıda araç üretilerek yarışlar düzenlenmesi gündemdeydi ama yıl 2011’e doğru gidiyor henüz TR’den bir Atom çıkmadı. Ben bunu kötü anlamda değil tamamiyle gönülden olması için söylüyorum. Er yada geç biri çıkıp bu tarz bir araç üretip yarışlara katılacaktır. Çünkü aksi durumlarda hiçbir şey olacağı yok…

[ Kaynak ]

Etiketler: , , 09 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam