– Citroen DS3R modelinin sonundaki R harfi Racing kısaltması. Her spor otomobilde sunulan özelliklere yer verilmiş. Spor koltuklar, karbon kullanımı, 1.6lt turbo 202HP gücünde 275NM tork değeri sunan motor. Avrupa’da satılmak üzere yaklaşık 2000 adet R araç üretilecekmiş. 29000 Euro etiketli ve yüksek donanım seviyesiyle kullanıcıların dikkatini çekmek hedeflenmiş. 0-100km/h hızlanmasını 6.5snde tamamladığı ve ortalama 6.5lt/100km’de tüketimi olduğu belirtilmiş. Ne kadar gerçekçi bir değer bilemiyorum.

– Aracın dış kaplamalarında turuncu ve siyah renkler kullanılmış, bu renker iç tasarımdada göze batar şekilde yer alıyor. Turuncu ile siyahın bu kadar birbirne yakışmadığını ilk kez görüyorum. Aslında ben DS’lerin neden, moda defilelerindeki hiçbir zaman giyilmeyecek kıyafetler gibi tasarlandığını merak ediyorum.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam