– Trafik ışıklarına yeni bir bakış açısı arayan tasarımcı Thanva Tivawong, led lambalar kullanarak kırmızı ışıkta beklemeyi eğlenceli hale getirmeyi amaçlamış. Lamba konsepti aslında bir kum saati şeklinde tasarlanmış. Yine kırmızı – sarı ve yeşil renklerin kullanımı ile sürücüler acaba ne zaman yeşil yanacak diye trafik lambasına kitlenip dakikalarca izleyebilecekler. Belki de kırmızı yandığında reklam panosu olarak bile kullanılabilir. Reklam bittiğinde yeşil ışık yanacak.

– Bana göre bu lamba çok karmaşık, sürücü dikkatini dağıtmak için birebir özellikler taşımakta. Şimdi diyebilirsiniz belli bir süre sonra insanlar alışacaktır ama sürekli hareket eden bir ışık mı istersiniz yoksa tek tek yanan yuvarlak lambalar mı? Bu nerelerde kullanılabilir otomobil yarışlarında, gösteri sürüşlerinde ve benzeri ietkinliklerde şık bir aksesuar olarak gayet başarılı olabilir.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , 23 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam