– Toyota ürettiğini tüketmesinden ziyade fabrikaya geri çağırma yılı olarak 2010’da büyük bir gelişim gösterdi. Amerikadaki her müşterisi neredeyse her hafta sonu servislerde güzel günler geçirdi. Yeni aldıkları araçların aslında arıza olduğunu öğrendiler. Ama iyi yönlerinide görmek gerekiyor. Firma hatasını telafi ediyor. Hatalı olduğunu duyuruyor ve müşterilerin maduriyetlerini gideriyor. Aslında araçlarını geri çağırması marka bazında ne kadar kötü bir durum olsa da diğer açıdan bu hatalardan dolayı zarar görebilecek insanları düşünürsek ne kadar ulvi bir davranış gösterdiğini görebiliriz.

– Toyota, sadece Amerika’da 2010 yılı içinde 7.1milyon aracını çeşitli nedenlerle geri çağırdı. Geri çağırma sebeplerini sıralarsak, yanlış etiketlendirme, gaz pedalı sorunu, far ayarlarında sorun gibi nedenlerle araçlar bir gitti bir geldi. Bence bu yılın Toyota yılı olarak anılması gerekiyor. Ürettiğinin arkasında durduğu için. Ayrıca ülkemizde bu tarz geri çağırmaların olmadığı ve hep sorunsuz araçlara binebildiğimiz için sonsuz teşekkürler.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam