Etiket: Toyota

– Eğer bir köyde yaşıyorsanız heleki hayvan çiftliklerin olduğu bir köy ise yandınız. Toyota Prius 2.derecede gaz çıkışı yaparken tek bir koyun 3.derece gaz çıkışı yapmakta. Bu da demek oluyor ki bir koyun bir arabadan daha çok zararlı gaz salınımı yapmakta. Bu nedenle yapmanız gereken tek bir şey var bulunduğunuz yerde koyun nufusu fazla ise hemen Toyota Prius nüfusu fazla olan bir yerleşim yerine taşınmalısınız.

13 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Toyota, geri çağırmak için yeni Yarisin tanıtımını yapmış. Şaka tabi ki. Japonyada çıkacak olan 3.nesil Toyota Vitz yada bizim bildiğimiz adıyla Yaris modelinin detayları belli olmuş. 2.nesle göre 50mm daha fazla aks mesafesi, 35mm daha uzun, 100mm daha yüksek, 20mm daha alçak ve eskisi gibi aynı genişlikte. Yeni Yaris’i yazılana göre feminem bulmuşlar ayrıca aracın ön görünüşünüde Opel Astra’ya benzetmişler. 1.0lt’lik 69PS gücünde 92Nm torka sahip motor ve 1.33lt 95PS güç, 121 Nm tork sunan motor arasında seçim yapılabilirken aynı zamanda 2WD ve 4WD seçenekleride sunulmuş durumda. Ayrıca tüm motorlarla beraber Super CVT-i sistemide gelmekte. Start-Stop sistemi 1.3lt motor seçeneğinde standart sunulurken Vitz RS versiyonuda bulunmakta. RS versiyonda 1.5lt 109PS motor tercih edilmiş.

09 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Bob Burnquist profesyonel kaykaycı. Söylediğine göre çevreye duyarlı biri, ekosistemin bozulmaması için elinden geleni yapan biri, evinde güneş enerjisi, kaykayında organik malzeme kullanmayı tercih eden duyarlı bir vatandaş. arabasıda Toyota Prius. Bob Burnquist, bizlerinde duyarlı olmasını çevreye duyarlı araçlara binmemizi istiyor ve yeni Toyota Prius MPV ile tanışmamız için 2011 Ocak ayında Detroit Auto Show’a gelmemizi tavsiye ediyor.

27 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Toyota ürettiğini tüketmesinden ziyade fabrikaya geri çağırma yılı olarak 2010’da büyük bir gelişim gösterdi. Amerikadaki her müşterisi neredeyse her hafta sonu servislerde güzel günler geçirdi. Yeni aldıkları araçların aslında arıza olduğunu öğrendiler. Ama iyi yönlerinide görmek gerekiyor. Firma hatasını telafi ediyor. Hatalı olduğunu duyuruyor ve müşterilerin maduriyetlerini gideriyor. Aslında araçlarını geri çağırması marka bazında ne kadar kötü bir durum olsa da diğer açıdan bu hatalardan dolayı zarar görebilecek insanları düşünürsek ne kadar ulvi bir davranış gösterdiğini görebiliriz.

21 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Toyota, Hybrid ve tam elektrikli araçlarından beklentisini karşılamış olacak ki yenş hedefi Bio yakıtlara çevirmiş. Bio yakıtlar diyince aklınıza yağ, enerji v.b. bitki türleri gelmekte. Şeker kamışı, buğday, mısır, kanola gibi bitkilerden elde edilen yakıtlar oluşturmakta. Toyota bünyesinde kurduğu DNA Analiz laboratuvarında şimdilik şeker kamışı üzerinde çalışmalarını sürdürmekte. Tabi ki bu yolda ilerleme kaydetmeyi başaran farklı firma ve günümüzde bu yakıtlarla çalışan araçlar mevcut ama dünyanın her köşesinde değiller. İlk aklıma gelen Brezilyada ki ethanolle çalışan araçlar, Saab’ın bio yakıtlarla çalışan motorları geliyor.

14 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam