– Filmin yönetmeni Chris Paine, elektrikli araçların intikamı filmi hakkında bir açıklama yayınlamış. Bu açıklama aynı zamanda filmin ana konusunu oluşturmakta. Tesla Motor’un bir çeşit biyografisi niteliğinde bir belgesel film aslında. 2006 yılında geleceğin elektrikli araçlarda olmayacağı gerekçesiyle 5000 adet elektrikli araç üreticisi tarafından yok edildi. Nissan ve GM’in kapılarını kapattığı Tesla Motors ön planda.Yıl 2011 oldu ve Tesla artık sesini rahatlıkla duyurabiliyor. Birçok firma elektrikli araçlara yönelmiş durumda. Geleceğin yeşil araçları gözüyle bakılıyor.

– Bana sorarsanız elektrikli araçlar elimizde patlayacak. Karamsar olmak istemiyorum ama elektrkli araçlara geçmemiz için daha erken olduğunu düşünüyorum. Henüz hybrid ve farklı alternatif yakıtları denemeden direkt elektrkli ve farklı bir düzene geçiliyor. Bu düzende kim kime ayak uyduracak çok merak ediyorum. Biz elektrkli araçlarımızla yollarda menzilimiz yettiği kadar gidip bir elektrk istasyonu mu arayacağız? yoksa garajlarımızda bulunduracağımız oyuncağımız mı olacaklar?

In 2006, as many as 5,000 modern electric cars were destroyed by the major car companies that built them. Today, less than 5 years later, the electric car is back… with a vengeance.
In Revenge of the Electric Car, director Chris Paine takes his film crew behind the closed doors of Nissan, GM, and the Silicon Valley start-up Tesla Motors to find the story of the global resurgence of electric cars. Without using a single drop of foreign oil, this new generation of car is America’s future: fast, furious, and cleaner than ever.
With almost every major car maker now jumping to produce new electric models, Revenge follows the race to be the first, the best, and to win the hearts and minds of the public around the world. It’s not just the next generation of green cars that’s on the line. It’s the future of the automobile itself.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam