– Renault cephesinde sular durulmuyor. X87 kod adıyla ilgili bir söylenti var. Ben bu söylentiyi daha öncesinde Dacia içinde duymuştum. Duster modelinin kod adıda X87 idi nedense. Acaba başlıkta söylediğim gibi Nissan Qashqai Katili bir araç mı gelecek yoksa Dacia Duster gibi bir araç mı? Haberde Juke şasesi üzerine kurulu dediğine göre muhtelen Nissan Qashqai katili olacak bir araç gelecek. Öyle umuyorum öyle olacak.

– Renault, Koleos modelini ilk çıkardığında fuarda yakından görme fırsatım olmuştu ve gerçekten iğrenç gözüküyordu. Ama sonra ne olduysa Nissan bir furya başlattı ve Nissan Qashqai ‘yi çıkarttı yer yerinden oynadı. Ama Renault bunca senedir hiç buna karşı tepki vermemişti. Dacia Duster ile biraz bu pazarın belli oranını eline geçirsede kendisi hiç bir adım atmadı. Kötü giden satışlar Koleos’un makyajlanması sayesinde biraz düzelsede insanlar SUV değil daha çok yükseltilmiş SUV yada Crossover tercih ettiklerini Nissan geçen 2 senede Renault’a hatırlatmış olacak ki X87 ile ve Juke gibi Pixar üretimi olan bir araç şasesi üzerine bence çok şirin ve özel biraraç çıkacak.

Kod Adı: X87
Benzer Modeller: Nissan Juke, Qashqai ve Ford B-Max modelleri.
Segment: Juke ile Qashqai arasında bir yerde konumlanacak. Bende tam olarak segmenti nedir bilemiyorum.
Çıkış Tarihi: Önümüzdeki yılın ortalarında konsept olarak tanıtılacakmış. Laurens van den Acker dediğine göre Renault’un yeni tasarım anlayışını yansıtacakmış. Satışına 2012 sonu 2013 yılı başında başlanabilirmiş.

– Umut ediyorum ki Nissan Qashqai gibi gösterişli, Juke gibi şirin , Renault Koleos’un küçük kardeşi gibi görünmeyen, Renault’un ortak kullanılan orta konsolunu paylaşmayan bir araç çıkar karşımıza.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam