– Quattro mu? xDrive mı? – Her iki tanımlamada popüler iki markanın akıllı çekiş sistemini tanımlamakta. Çekiş sistemi akıllı olunca acaba hangisi daha akıllıdır diye de bir teste tabi tutmuşlar. SOnuçta bu sistemlere bu aklı yine insanlar vermekte ve akıllarını karıştırmakta yine insanlara düşüyor. Test olarak bir çıkış rampası ve rampanın tam ortasında lastiğin gireceği yani çekişini yok eden döner miller yer alıyor. Testte Audi Q5 ve BMW X3 modelleri alınmış. Acaba kim testi geçmiş.

– İlk testi Audi Q5 gerçekleştiriyor. Bayan aracı rampaya yaklaştırıp döner millerin üzerine arka lastiği sıkıştırıp gaza basıyor. Sonuç sistemin aklı karışıyor ve tüm gücü arka tekerleklere aktarıyor ve araç olduğu yerde kalıyor. Yani testi geçemiyor. Sırada BMW X3 var. X3 için söylenecek bir söz yok tek bir deneme ile engeli açıp gücü ön tekerleklere aktararak sorunsuz şekilde rampayı çıkıp parkuru tamamlıyor.

Etiketler: , 21 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam