Etiket: Opel

DEKRA Hata Raporu 2011’in sonuçlarına göre Orta sınıf araçlar içinde en az hata oranına sahip olan otomobil Yüzde 96.1’lik hatasızlık oranıyla Opel İnsignia olmuş. Opel Corsa modeli’de geçen sene mini sınıfta hatasızlık konusunda birinci seçilmişti. İnsignia 2008 yılında piyasaya çıkmıştı ve 2009 yılında “En İyi Otomobili” olmak üzere 40+ farklı ödül kazanmış bir araç.

23 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Opel, bir süredir üretmediği Combo modelinin üretimi için Fiat ile antlaşma imzaladı. Bu antlaşma gereği Tofaş Otomobil Fabrikasında üretilecek Fiat Doblo şasesi üzerine geliştirilecek bu yeni model Combo, 2012 yılından itibaren başta Avrupa olmak üzere , Kuzey Amerika ülkelerinin dışında satışına başlanacak. Fiat tesislerinde 2011 yılında 6000 adet ile başlanacak üretim proje sonuna kadar 250,000 adetlik Combo ile son bulacak.

30 Kasım 2010 / 14 Yorum Devamı »
 

– GM krizden o kadar hızlı çıktı ki elinde ha sattı ha satacak dediği markalar şimdilerde satışlarda tavan yapıyorlar. GM bu nedenle olacak ki Avrupa pazarına yönelik 2 yeni mini araç çıkartmayı planlıyormuş. Bu araçlar Ople Corsa’nın altına konumlandırılacakmış. 2015yılına kadar piyasa bu iki aracın olması düşünülüyormuş. Akıllıca bir kararla bu araçların tüm tasarım ve üretimini Koredeki tasarım üssünde gerçekleştirecekmiş.

27 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Opel Corsa’sınıda yeniledi. Polo, Clio ve Fiesta gibi rakipleri yenilenirken Corsa’nında yenilenme zamanı gelmişti. Makyaj operasyonu aracın ön yüzünde, güncel model ailesi ile aynı yüze kavuşmuş, iç mekanda orta konsola entegreokunmatik navigasyon sistemi ve göstergelerde ufak değişiklikler ile aracın esas olan motorunda EcoFlex özelliği eklenerek yapılmış. Corsa modeli bende hep C-Moon’lar gibi şirin bir yüz ifadesi – gençlik veren dinamik bir araç olarak geliyor. Ama bu makyaj sonunda her ne kadar gülen bir yüze ve dinamik çizgilere sahip olunmuş densede bence aksine daha ağır başlı – orta yaşlı arabası olmuş.

25 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam