Bayraktar Grubu bünyesindeki Infiniti markası, Limitless (Limitsiz) adlı son dönem filminin Türkiye ilk gösterimine sponsor oldu. Cinebonus Kanyon, 24 Mart Perşembe günü saat 21:00’de gerçekleşen kokteyl sonrası film gösterimi yapıldı. Filmin yönetmenliğini Neil Burger yaparken, Bradley Cooper, Robert De Niro ve Abbie Cornish başrolde oynuyorlar. Biraz filmden bahsedelim.

Limitless (2011)

– Infiniti’nin davetlisi olarak yeni vizyona girmiş olan Limitless/Limit Yok filminin özel gösterimine katıldım. Davet Kanyon Cinebonus’ta gerçekleşti. Saat 21:00 gibi kokteyl başladı. Kokteylde İNFİNİTİ’nin yetkililerinden kimse yoktu. Sadece kayıt alındı ve filmin başlama saatini bekledik. Biraz sıkıcı bir kokteyldi diyebilirim. 21:30 oldu ve 6. Salonda filmi izlemek üzere yerimizi aldık.

– Limitless filmi genel olarak serseri,hayattan bezmiş bir adamın aldığı bir hap ile birden bire zeki,ileri görüşlü bir beyefendiye dönüşmesini anlatıyor. Filmin girişi aynı zamanda filmin sonundan da bir kare olarak düşünülmüş. Film başlangıcındaki kamera çekimleri, şehir içinde yolculuk kesinlikle çok güzeldi. Limitsizlik kavramı izleyicinin beynine filmin başında işleniyor diyebilirim. Zamanda kısa bir yolculuk ve sonsuzluk çok güzel işlenmişti. Özellikle bir insan gözünden 50-60 katlı bir binadan yere doğru bakıldığında hissedeceğiniz yükseklik korkusu birebir hissettirici şekilde yapılmış. Bu yönüyle giriş kısmını çok beğendim.

– Film Edward’ın yatağından kalkmasıyla başlıyor. Dağınık bir ev,pislik içinde bir hayat ve eski bir yazar. Edward’ın para kazanabileceği tek iş yazarlık. Fakat yayın evine vermesi gereken bir kitabı var. İçinde bulunduğu isteksiz ve kötü durumdan dolayı haftalarca bir harf bile yazamaz. 3 ay olur ve yayınevi sıkıştırır. Sokakta dolaşırken 10 yıldır görmediği akrabasına rastlar. Akrabası halini görür ve iyilik yapmak adına bir hap verir. Değeri 800 papel.

– Edward kaybedecek bir şeyim yok diye düşünerek hapı yutar ve birden beyninde bir ateşlenme olur. Akrabasının dediği gibi beynin tamamını kullanmaya başlamıştır. Bütün bakış açısı değişiyor. Kamera efektleri ile beynindeki değişim ekrana gayet iyi yansıtılıyor. Bunu hissedebiliyorsunuz. Daha sonra Edward bütün evini temizliyor ve 1 günde kitabının yarısını tamamlayıp yayınevindeki bayan veriyor. Bayan 1 günde yazılan kitaptan bir sonuç çıkmayacağını düşünse de Edward’ın baskısı ile okuyor ve hayran kalıyor. Hapın gücünü gören bu serseri yazar 4 günde kitabı bitiriyor. Daha sonra haplarla ile parasını katlamaya başlıyor. Etrafındakileri büyülüyor. Akrabası haplardan dolayı öldürülüyor ve Edward evde kalan hapları bulup almaya devam ediyor derken çok zengin oluyor.

– Hapları kullanan tek kendisi değil tabi. Başka kullanan kişilere ulaşıyor ve bir kısmınun ölmüş bir kısmının hastanede yoğun bakımda olduğunu öğreniyor. Hapı almadığı zaman bütün vücudu eski haline geliyor birden. Ve haplar bitmeye başlıyor. 2 milyon dolar verip bunlardan ürettiriyor. En sonunda senatör oluyor. Burada film bitiyor. Filmin bir sonu yok. Çünkü limit yok da denebilir.

– Özet olarak bir hap ile dünyası değişen insanların sonunu konu almış. Çok kısıtlı bir alanda gittiği için filmin de sonu gelmediği için çok başarılı bulmadım. Yukarda da bahsettiğim gibi kamera çok iyi kullanılmış. Genel olarak orta bir film.

Film daveti için İnfiniti’ye teşekkür ediyorum.

Etiketler: , 30 Mart 2011

Fotoğraf Galerisi

 

2 Yorum - Limitless Filmi Ön Gösterimi

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam