– Kia Amerika’da bir ilke imza atarak araçlarını Ebay Motors üzerinden satmaya başlayacak. Kia’nın açacağı bu sanal mağazada en iyi ücreti teklif eden sıfır aracı alacak. Şimdiden 345’den fazla Kia Bayisi bu online mağazada yer almak için başvuru yapmış bile. Araştırma şirketlerine göre bu yeni yöntem sayesinde 2010 yılı içersinde internet kanallı yeni otomobil şatışları sayısı %17 olarak gerçekleşecek. İşin garip tarafı ise galeriye gidersiniz, beğendiğiniz araca dokunursunuz , test sürüşüne çıkarsınız, sorular sorup kararınızı verirsiniz. Ama bu sistemde ten teması , kondüksiyon olmadan, hatta aracın temsili resmini görerek araç alınması söz konusu olacak. Yok artık daha neler.

– Buna benzer bir olayı geçen sene GM markasıda yapmış. Benzer şekilde Ebay üzerinden sıfır araç satışı için teklifte bulunmuş. Ebay tarafından kabul edilmiş ama sadece kaliformia eyaletinde geçerli olmak şartıyla ve bu program sayesinde GM 4000 adetlik bir satış rakamı yakalamış. Ama neden ve nasıl olduğunu bilmediğim bir nedenden dolayı 30 Eylül 2009 tarihinde bu satışlar durdurulmuş ve GM ile Ebay arasındaki bu anlaşmada sona ermiş. Bu konuda ikinci teklifi Kia markası yapmış ve kabul edilmiş. Amerika’nın tüm eyaletlerini kapsayan bu teklif bu konuda satış açısından bir ilk.

– Şimdi diyeceksiniz Türkiye’de yıllardır var. galeriler araçlarını sergiliyorlar ve bu internet mağazalarından satış yapıyorlar. Evet yapıyorlar ama galeriler yapıyor ama tıkladım aldım diye bir seçeneğin yok. Açık arttırma sitesinden sıfır Kia garantili araç alacaksın var mı böyle bir durum. Yok ve işin ilginç olan yanıda bu zaten.

Web Adresi: http://www.kia.ebay.com/

[ Kaynak ]

Etiketler: , , 26 Kasım 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam