– Toyota, Ford ve GM’in başa çektiği VW ve Renault-Nissan arkasından kovaladığı yarışı Hyundai-Kia ikilisi 4.sırada bitirmeyi hedefliyor. Bu hedef gayet ulaşılabilir ve doğru. Çünkü satış adetlerine bakıldığında (3.3 milyon Hyundai ve 1.91 milyon Kia) 5.2milyon araç sattıklarını gösteriyor. Yıl sonuna kadar 5.7 milyon araca ulaşarak 2011 yılında hedefledikleri 6.4milyon araca ulaşmaları için planlarını yapmaya başlayacaklar.

– İlk 5teki firmalar büyük pazarlarda kendini kanıtlamış yani Amerika ve Asya marketlerinde elleri güçlü olan firmalar. Hyundai-Kia Asyadaki gücünü Amerika kıtasında da arttırarak gösterdiği takdirde ilk 4’e girmemesi için önünde bir engel kalmamış oluyor. Tabi ki bu iş benim yazdığım kadar kolay bir iş değil ama bu iki ortağın çıkardıkları araçlar ve geleceğe yönelik planlarına bakarsak bu hedef kolay bir hedef olduğunu görebiliyorum.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , , 30 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam