Etiket: Hyundai

– Yeni moda sub – SUV ya da bir ton ismiyle Crossover, CUV bence ufaltılmış SUV. Bunun örneğini Nissan Juke’ta görmüştük. Hyundai’de karar verip kendi Juke’unu yapmış ismini Curb koymuş. Ocak ortalarıda Detroit Fuarında sergilenecekmiş. Tuscon’un bir boy ufağı olarak görebiliriz bu aracı. Ne amaca hizmet edecek belli değil ama firmaların araç satma yarışının sonunu pek hayırlı görmüyorum. Otomobiller bu kadar çok segment ve her 6 ayda bir değişmesi pek güzel değil. Kült modeller bu nedenle üretilemiyor. Sürekli değişen model ve isimleri akıllarda sadece bir isim olarak kalıyor.

12 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Toyota, Ford ve GM’in başa çektiği VW ve Renault-Nissan arkasından kovaladığı yarışı Hyundai-Kia ikilisi 4.sırada bitirmeyi hedefliyor. Bu hedef gayet ulaşılabilir ve doğru. Çünkü satış adetlerine bakıldığında (3.3 milyon Hyundai ve 1.91 milyon Kia) 5.2milyon araç sattıklarını gösteriyor. Yıl sonuna kadar 5.7 milyon araca ulaşarak 2011 yılında hedefledikleri 6.4milyon araca ulaşmaları için planlarını yapmaya başlayacaklar.

30 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Hyundai ix-Metro konsept aracını 2010 KLIMS ‘da tanıtmış. 3 silindirli 1lt turboşarjlı GDI 12 valfli motor Çift CVVT sistemi ile 123HP güç üretecekmiş. Önden canavarı andıran arkadan ise SEAT modellerine benzeyen araç iç mekanınında 2020lerde belki görebileceğimiz garip konsol ve direksiyon tasarımına sahip. Artık bu tip futuristik tasarımları çokça görür olduk ama tek bir şey değişmiyor tekerlekler ve jantlar. Tekerleği kim bulmuşsa kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Günümüzde dahi değiştirilmeden aynen devam ediyor.

24 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Benzer bir sorunla 8000 adet 2011 Kia Sorento Amerikada geri çağrıldığı haberini okumuşsunuzdur. Hyundai Santa Fe modeli içinde benzer bir sorun mevcut. Arka kaliperlerde tutmama sorunu görülmüş. 1500 adetlik aracı ilgilendiren bu sorun 28 Eylül – 25 Ekim 2010 tarihleri arasında üretilen modelleri kapsamakta. Aksi durumlarda frenlerin tutmaması sonucu ciddi yaralanma ve kazalara neden olabileceği belirtilmiş.

17 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam