– EcoDrive, ekonomik sürüş, yakıt tasarrufu acaba hepsi aynı anlamamı geliyor yoksa Fiat-Microsoft ile el ele verip bir eğlence mi hazırlamış kullanıcılarına. Fiat’a göre bu tamamiyle kullanıcının kendisini tanıyabilmesi, sürüş stilini düzeltebilmesi ve en önemlisi Fiat’ın sürücülerin sürüş stilleri – araçlarının yakıt tüketimleri – hoyrat mı yoksa nazik mi kullandıkları hakkında bilgileri zorlanmadan elde edebiliyorlar. Daha ne isterler ki… EcoDrive bilgisayarınıza yüklediğiniz uygulama ve flash diskinizden gelen veriler internet üzerinden Fiat’a gönderiliyor ve ham veriler işlenip grafiksel olarak ekranınızda görüntülenmekteler. Korkulacak bir şey yok. Veriler isimsiz olarak gittiği söylenmiş. Valla öyle yazmışlar.

– İlk önce BlueAndMe özellikli bir Fiat marka aracınızı olmalı. Daha sonra Eco:)rive websitesine girip uygulamayı bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Son adım olarak USB belleğinizi aracınızın tanıyabileceği dosyaları yükledikten sonra artık aracınıza bindiğinizde EcoDrive menüsünü aktifleştirip belleğinizi porta takmanız yeterli. Haa belleğiniz yanınızda yoksa korkulacak bir şey yok aracınız 8 saate kadar sürüş bilgilerinizi hafızasında saklıyor sizin için. İlk takılan flash diskede bu bilgileri cumburlok kimin diskidir bu demeden atıyor.

– Sonuca gelelim. Sürüş anlamında doğru bildiğimiz yanlışları bize göstermesi ve ecoville dedikleri kasabadaki Fiatdaşlarınızla kendinizi karşılaştırabilme şansını tanıması harika bir özellik. Hadi bakalım EcoDrive ülke ekonomisine ne kadar kazanç , atmosferimize ne kadar fayda sağlayacaksın görelim…

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam