– Fiat Abarth 500 modeli 1.4 T-Jet motorla 135HP güç üretebiliyordu. Bu ufak aracın bu kadar güç üreten bir motorla dansı yeterli gelmemiş olacak ki Novitec firması NT4-Corse güç kiti ile beraber 212 HP güç elde etmiş durumda. Turboşarjlı motor sayesinde 206 Nm olan tork 325 Nm – 3,400 rpm ulaşmış. Bu verilerle 500 modeli 6.8 sn 0-100km/h hızlanma değeri ve 223 km/h son hıza ulaşmış. Bu kit 3,016 euro değerini turboşarj ünitesi, hava çekiş ünitesi, sport hava filtresi, Novitec Corse egsoz sistemi, daha geniş enjektör iğneleri ve özel yakıt püskürtme sistemine borçlu. Ek olarak motor işletim sistemi Novitec Powerjet 2 olarak değiştirildi mi tamamdır.

– Bu kadar değişiklik yapıldığını düşünmemişsinizdir umarım. Çünkü yapılan değişiklikler motor ünitesiyle bitmiyor. Geliştirilmiş yüksekliği ayarlanabilir gazlı süspansiyon sistemi sayesinde 35mm’ye kadar araç yüksekliğini değiştirebilmekte. Novitec N10 isimli hafif alaşımlı 17 yada 18 inç jantlar, karbon fiber spoiler, karartılmış arka camlar ile beraber Kara Şeytan’ı karşımıza çıkartmakta. Keşke bir de videosu olsaydı da izleyebilseydik.

[ Kaynak ]

Etiketler: , , 03 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam