– Fiat 500, Kanadalıları o kadar etkilemiş ki tek gecede 500 adetlik satış adedine ulaştığı haberleri yapılıyor. Şunun ilinmesi gerekiyor satılan 500 adet Fiat 500, Meksika fabrikasında özel üretilen ve sadece internet üzerinden satışa sunulan araçlardı. Chrysler Canada Başkanı ve CEO’su Reid Bigland, Hokey maçının biletleri bile bu kadar hızlı tükenmiyor diye bir çaıklama bile yapmış. 2011 yılının ilk günlerinden itibaren özel üretim Fiat 500’lerine kavuşmaya başlayacaklarmış. Ayrıca www.fiatcanada.com ’a kayıt yaptırdıkları takdirde Fiat markası hakkında düzenli ve güncel gelişmeleri takip edebileceklermiş. Bu durum bile hem markanın aracının özel olması hem de bu aracı alanların kendilerini özel hissetmerlerine yetiyor..

– ABD pazarında da satışa sunulan Fiat 500, Kanadalıların da ilgisini çekmiş olacak ki internet üzerinden yürütülen bir pazarlama çalışması ve rezervasyon sistemiyle satışa sunulan özel üretim 500 adet Fiat 500’ün tamamı, gece yarısı saat 00.01’de satışa sunulmasından sadece 12 saat sonra sahiplerini bulmuş. Kanadalılar, 500 Dolar kaparo karşılığında kendilerine özel araçlara sahip olabilmişler. Sadece beyaz, kırmızı ve gri gövde renkleriyle ve 1.4 litre silindir hacimli MultiAir motorlu üretilen özel seri Fiat 500’ler, 2011 yılının ilk günlerinden itibaren sahiplerine teslim edilmeye başlanacakmış.

– Fiat 500 modeliyle aslında kişiye özel araç üretme fikri sayesinde bu kadar satış adedi yakalayabildi diye düşünüyorum. evet araç güzel ve özel olmasıda bunda etkiliydi ama artık kişiler istedikleri gibi düzenleyebilecekleri araçlar istiyorlar. Firmaların tüm araçlarında aynı kokpiti kullanmasına karşı çıkıyorlar. Fiat’ta bu fırsatı kendi ehine çevirerek bunu başarmış gözüküyor.

Etiketler: , , 23 Aralık 2010

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam