Etiket: Fiat 500

– Fiat 500, Kanadalıları o kadar etkilemiş ki tek gecede 500 adetlik satış adedine ulaştığı haberleri yapılıyor. Şunun ilinmesi gerekiyor satılan 500 adet Fiat 500, Meksika fabrikasında özel üretilen ve sadece internet üzerinden satışa sunulan araçlardı. Chrysler Canada Başkanı ve CEO’su Reid Bigland, Hokey maçının biletleri bile bu kadar hızlı tükenmiyor diye bir çaıklama bile yapmış. 2011 yılının ilk günlerinden itibaren özel üretim Fiat 500’lerine kavuşmaya başlayacaklarmış. Ayrıca www.fiatcanada.com ’a kayıt yaptırdıkları takdirde Fiat markası hakkında düzenli ve güncel gelişmeleri takip edebileceklermiş. Bu durum bile hem markanın aracının özel olması hem de bu aracı alanların kendilerini özel hissetmerlerine yetiyor..

23 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– TwinAir Geliştirme Grubu Yöneticisi Franco Bay’a göre Fiat 875cc 2 silindirli motor üretmeyi planlıyor. Turboşarjlı haliyle 85HP güç üreten 95g/km CO2 salınımı olan bu motoru sadece Fiat 500 modelinde kullanacaklarmış. Turbosuz hali 65Hp güç üretirken birde sport versiyonu olarak 105HP üretebilecekmiş. 4 silindirli motora göre %23 daha küçük olacak olan 2 silindirli motor ve bu sayede belkide hybrid özelliği eklenmiş 500 modeli bile ortaya çıkabilirmiş.

29 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Artık yakından tanıdığımız Fiat 500 ve TwinAir teknolojili motor ile yapılan test sürüş videosu yapılmış. Bu video ülkemizdeki videolara çok benziyor. 90snde aracın testini gerçekleştiren veya anlatan bayan teknik bilgilerini bize sunmaya çalışıyor halbuki biz bu bilgilere her zaman kataloglardan ulaşabiliyoruz. Video olmasının nedenini anlayamadım. Aracın boş bir yolda yaprakları savurup gitmesi, kendini çeken aracı sağlaması bana hiçbir şey ifade etmedi. Sadece ses kayd olsaymış keşke. Tamamen bir test işkencesi çekilmiş. SOnuç olarak 3.5 yıldız almış Fiat 500. Bende bayanın kendisine 3.5 puan veriyorum ama 10 üzerinden.

29 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Fiat Primo Roadster, David Cardoso tarafından tasarlanmış bir araç. Mazda Mx-5 rakibi olabilecek tarzda Roadster/coupe karışımı giriş seviyede bir mini araç diyebiliriz. Haberde 500 şasesi üzerine inşa edilebilir yapıda olduğu belirtilmiş ama ne yazikki fotoğraflardan bakıldığında bunun olabilmesi mümkün değil. Fiat bildiğiniz gibi Chrysler’deki ortaklığını kullanarak Amerika kıtasına 500 modelini sürmeye başladı. Belkide 500 beklenenin üstünde satış rakamları tutturur ve Fiat yeni bir minik coupe yada roadster üretmek için planlar yapmaya başlar.

26 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam